Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Hesapla
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
15
Yorum

Beğen

İl Adana
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 61.0653
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "61.0653".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
61.0653
2022
61.1836
2021
55.6025
2020
81.3891
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 2005-2006 ders yılında Adana Erkek Lisesinin Anadolu Lisesi türüne dönüştürülmesiyle açılmıştır.2006-2007 ders yılında ise Erkek Lisesinde ayrılarak Seyhan Anadolu Lisesi adı altında bağımsız bir okul olmuştur.2,5 yıl Erkek Lisesine ait binada eğitim-öğretim yapan okulumuz 2008 Nisan ayında halen içinde olduğumuz Kabasakal Köyü civarındaki yeni binasına taşınmıştır.2012 Yılı Eylül Ayında, İlçemizin adı Çukurova olmasından dolayı,Adana Valiliği okulumuzun adını ÇUKUROVA TOROSLAR ANADOLU LİSESİ olarak değiştirmiştir.

Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi 23 derslikli olup 684 öğrenci 1 Müdür,1 Müdür Başyardımıcısı,1 Müdür Yardımcısı, 43 öğretmen,1 Memur,1 Hizmetli ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.Okulumuzda ortak kullanılan Fizik-Kimya-Biyoloji labaratuarı,Bilişim Teknolojileri Sınıfı,Kütüphane,Çok Amaçlı Salon,4 adet iadri oda,Öğretmenler odası,Rehberlik Servisi,Harita Odası,,Fatih Projesi Bilişim Teknoloji Odası bulunmaktadır.Okulumuz desrliklerine Fatih Projesi Kapsamında 28 adte akıllı tahta takılmış ve Fiber internet altyapısı hazır hale getirilmiştir.Öğrenci ve öğretmenlerimiz akıllı tahtalar ile eğitim-öğretimi daha aktif ve verimli hale getirmişlerdir. Okulumuza ulaşım toplu taşıma araçlarıyla olduğu gibi,ağırlıklı olarak öğrenci servileri ile olmaktadır.Okulumuz 24 saat boyunca güvenlik kameraları ile takip edilmektedir.Ayrıca okulumuzda gece bekçisi de mevcuttur.

VİZYON Tereddüt edilmeden öncelikli olarak tercijh edilen,kurumsal kimliğini kazanmış ve yükseköğretim programlarına öğrenci yerleştirmede bölgenin en başarılı ortaöğretim kurumu olmaktır.

MİSYON Atatürk İlke ve İnkılaplarına özünde bağlı,Milli ve Evrensel Değerlere sahip,nitelikli,bağımsız düşünebilen,kendini gerçekleştirebilen güçlü bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR 2012-2013 Adana İli Genç Erkekler Futsal Şampiyonu 2013 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çerçevesinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında Adana İl Birinciliği Başarı Durumu

Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kabasakal Köyü Can Vadisi Sokak No100/1 Çukurova/ADANA

Tel: 03222563261

Fax: 03222564386

web: http://cukurovatoroslar.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Bu liseyi yazmayı düşünüyorum nasıl bir lise

2023-06-23 18:25:45

Okul eğitim yönünden çok mükemmel öğretmenleri alanında uzmanlaşmış bir okul ancak gerçekten ulaşım çok sıkıntı sadece 2 tane dolmuş gidiyor ulaşım açısından servisi kullanmalısınız. Ayrıca okulda öğretmenler ayrımcılık yapıyor.

2022-02-23 22:47:39

okul hakkında hiç bir bilgim yok ve tercihlerimde çıktı 96 ortalamayla bu okula yerleşeceğimi düşünmüyordum umarım güzeldir.Bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi ??

2021-08-08 15:39:17

öyle bir okuldur ki kendine bağladığını hiç belli etmez. korkarsın,alışırsın, eğlenirsin, gülersin, bağırırsın, bıkarsın, artık mezun olayım dersin. lakin her şey bittiğinde dönüp baktığın zaman yüzünde bir tebessüm ile hatırlarsın. adana´nın konum olarak da en güzel yerindedir bana göre -doğayla iç içe bir ortam-, etrafta pek sosyalleşecek yerler olmasada okul mükemmel. bahar ayı ortaya çıkan böcekler hepimizin bıktığı bir durumdu, malum okul şehir merkezinden uzak olduğu için böcek ve haşereler biraz fazla. okul yönetiminin bu konuda biraz daha duyarlı olmasını bekliyorum. iyi yanları olduğu gibi kötü yanlarıda var elbette, ulaşım sıkıntısı. maalesef bu en büyük sorun. adana´daki en iyi birkaç okuldan birisi. öğretmenleri alanında uzman ve gerçekten öğrenciye bilgisini aktaran kişiler. eğer lise yıllarını en güzel şekilde geçirmek istiyorsanız torosları tercih listenize kesinlikle ekleyin. çünkü burada geçirdiğiniz her anı özleyeceksiniz.

2020-10-20 17:10:29
Reklam

Bence harika bir okul 😊😊😊

2018-12-07 17:08:43

Bence Turgut özalda bir okulda okumak nitelikli niteliksiz fark etmez daha avantajlı çünkü tüm etütler ünlü cafeler ünlü giyim magazaları kahve dünyası gibi yerler hep orada yani bu okulda okursanız şehre ve hayata çok uzak kalırsınız dolmuşsuz hiç biryere gidemezsiniz hadi cafeleri geçtim etüte gitmeniz lazım buradan etüte gitmek çook zor eğer iyi bir hedefiniz varsa buradan şehre daha yakın okulları seçin derim yoksa yorulursunuz hadi çeaş falan olsa değer ama burası için bilmiyorum değer mi

2018-09-15 21:13:06

Servisle gelmeyi düşünüyorsanız olur diğer türlü uzak bir okul . Birde öğretmenler çok ayrımcılık yapıyor (pozitif ayrımcılık var) bunları göze alıyorsanız buyrun gelin öğle aralarında okuldasınız heryere uzak kaçmaya çalışsanız dağ bayır vahşi yaşama karşı karşıyasınız ben tavsiye etmiyorum şehir içindeki okullara bakın puan işini bırakın okuyan allahın Hakkarisinde bile okur siz evinizin yakınına gidin sonradan pişman olursunuz nakil olmak istersiniz her yer doludur sakın böyle bir hata yapmayın benden size bir abi-kardeş tavsiyesi...

2018-09-12 21:21:06

Benim tüm notlarım 100 bn çok iyi bir öğrenciyim e okulumu göstericem her yerde derecelerim var diyen bazı şahıslar şu an burdasın ne oldum deil ne olcam deseydin şu an niteliksiz bir okulda olmazdın

2018-09-11 11:14:20

Bu okulda okusam ölürdüm heralde niteliksiz bide allahım niteliksiz öğrenciler dolacak meslek lisesine dönmese bari

2018-09-10 19:43:55
BENZER OKULLAR
Yorum 74

Farabi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Mesut Alcı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Şehit Ercan Günay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Borsa İstanbul Ceyhan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi kaç puan 2024 61.0653
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://cukurovatoroslar.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız