Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi

Kocaeli / Çayırova
Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 58.3298
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Kocaeli ili Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulumuz 1991 yılında hem ortaokul hem de lise olarak eğitim- öğretime açılmıştır. İlköğretimin 8 yıla çıkması ile birlikte ek binada eğitim öğretime 2 li öğretim yaparak devam eden okulumuzun şu anki binası ise 24 Kasım İköğretim Okulu olarak faaliyete açılmıştır. Eğitimde 4+4+4 sistemine geçilmesiyle birlikte 24 Kasım İlköğretim Okulu yeni binasına taşınırken lisemiz de 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren halen kullanılmakta olan kendi ana binasına taşınmış olur. Lisemiz 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür.

Okulumuz Çayırova'nın merkezinde olup ulaşım ve diğer hizmet sektörleri bakımından elverişli bir bölgede bulunmaktadır. Kadromuz 1 müdür, 2 müdür yardımcısı ile genç ve dinamik 40 kadrolu öğretmenden oluşmaktadır.

2017 yılında yapılan LYS sınavına okulumuzdan 105 öğrenci katılmıştır. Bu öğrencilerimizden 30´u Fakülte, 27´si Yüksekokul ve 1´i Açıköğretim olmak üzere 58 öğrencimiz Yükseköğrenim yapmaya hak kazanmıştır.
 1. 2017 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncelemek İçin Tıklayınız
 2. 2016 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncelemek İçin Tıklayınız
 3. 2015 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncelemek İçin Tıklayınız

Vizyon Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik bireyler yetiştirmektir. Sadece bu kentin değil, Türkiye´nin en başarılı okullarından biri olmaktır

Misyon Öğrencilerimizin; Bilgili , becerili , dürüst , sorumluluğunu bilen Araştıran , sorgulayan , paylaşan , çok yönlü ve tarafsız bakabilen Çevresiyle olumlu iletişim kurabilen Ortak bir genel kültürle , soruların farkında olabilen , ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek İlgi , istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış Anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan, vatanını ve milletini seven , İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır.
 • Öğretmen :43
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :711
 • Derslik :26
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Saatler 08:30-16:10

Adres: Özgürlük Mahallesi 210/1 Sokak No1

Tel: 02627444021

Fax: 02627446640

web: http://gfcl.meb.k12.tr

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 5
24 Kasım Anadolu Lisesi

24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9
Cahit Elginkan Anadolu Lisesi

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1
Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi

Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 173
Gebze Anadolu Lisesi

Gebze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7
Kocaeli Anadolu Lisesi

Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7
İzmit Atılım Anadolu Lisesi

İzmit Atılım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız