Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi

Kocaeli / Çayırova

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kocaeli
İlçesi Çayırova
OBP Puanı (*) 68.8432
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Kocaeli ili Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "68.8432". Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 1991 yılında hem ortaokul hem de lise olarak eğitim- öğretime açılmıştır. İlköğretimin 8 yıla çıkması ile birlikte ek binada eğitim öğretime 2 li öğretim yaparak devam eden okulumuzun şu anki binası ise 24 Kasım İköğretim Okulu olarak faaliyete açılmıştır. Eğitimde 4+4+4 sistemine geçilmesiyle birlikte 24 Kasım İlköğretim Okulu yeni binasına taşınırken lisemiz de 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren halen kullanılmakta olan kendi ana binasına taşınmış olur. Lisemiz 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür.

Okulumuz Çayırova'nın merkezinde olup ulaşım ve diğer hizmet sektörleri bakımından elverişli bir bölgede bulunmaktadır. Kadromuz 1 müdür, 2 müdür yardımcısı ile genç ve dinamik 40 kadrolu öğretmenden oluşmaktadır.

2017 yılında yapılan LYS sınavına okulumuzdan 105 öğrenci katılmıştır. Bu öğrencilerimizden 30´u Fakülte, 27´si Yüksekokul ve 1´i Açıköğretim olmak üzere 58 öğrencimiz Yükseköğrenim yapmaya hak kazanmıştır.
 1. 2017 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncelemek İçin Tıklayınız
 2. 2016 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncelemek İçin Tıklayınız
 3. 2015 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncelemek İçin Tıklayınız

Vizyon Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik bireyler yetiştirmektir. Sadece bu kentin değil, Türkiye´nin en başarılı okullarından biri olmaktır

Misyon Öğrencilerimizin; Bilgili , becerili , dürüst , sorumluluğunu bilen Araştıran , sorgulayan , paylaşan , çok yönlü ve tarafsız bakabilen Çevresiyle olumlu iletişim kurabilen Ortak bir genel kültürle , soruların farkında olabilen , ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek İlgi , istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış Anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan, vatanını ve milletini seven , İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır.
 • Öğretmen :43
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :711
 • Derslik :26
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Saatler 08:30-16:10

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Özgürlük Mahallesi 210/1 Sokak No1

Tel: 02627444021

Fax: 02627446640

web: http://gfcl.meb.k12.tr

Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[gfcal]

2020 de mezun oldum ve güzel disiplinli bir okul

2021-06-13 20:20
 
0
 
0
[gfcal]

2020 de mezun oldum ve güzel disiplinli bir okul

2021-06-13 20:20
 
0
 
0
[Dilek]

Çok iyi kaliteli eğitimi var gelin

2020-07-28 15:13
 
0
 
0
[Aleyna]

Taban puani kac acaba

2019-06-11 19:30
 
0
 
0
[Sengul]

Bir kişilik 9. Sınıf boş kontenjanınız varmi

2019-02-08 12:19
 
0
 
0
[Arif]

Burası iyi bi lisemi yardımcı olursanız sevinirim

2018-11-08 20:44
 
0
 
0
[Reyhan bertan ]

Oha bizim okulun puanı bu Kadar yükselmiş mi yani

2017-08-20 21:02
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 11

24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 220

Gebze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gfcl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız