Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Konya / Selçuklu

Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 382.2403
Güncel Yüzdelik Dilimi 16.92
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konya ili Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 382.2403 16.92
2018 313.2015 -
2017 413.7928 -
Ayşe Kemal İnanç Anadolu İmam Hatip Lisesi hayırseverlerimiz Ayşe-Kemal İNANÇ tarafından yaptırılmış olup, 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında 19/09/2011 tarihinde eğitim öğretime başlamıştır.

Vizyon Ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu din, bilim, sanat ve kültür alanlarında yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, ahlaki olgunluğa sahip bireyler yetiştiren bir kurum olmak.

Misyon Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı 'Yaradan'dan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmek için varız.

Başarılar İller arası Cumhuriyet Bayramı Judo Turnuvasında 46 kg da öğrencimiz Ahmet SAÇAN 1. olmuştur. İller arası Cumhuriyet Bayramı Judo Turnuvasında 38 kg da öğrencimiz Mahsun AYDIN 1. olmuştur. Alanya´da düzenlenen 1. Murat UZUN Kick Boks Şampiyonasında okulumuz öğrencisi Muhammet BÜYÜKKAPANCI 1. Olmuştur. İller arası Cumhuriyet Bayramı Judo Turnuvasında 60 kg da öğrencimiz Yusuf ÇELİK 1. olmuştur. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Hüseyin Yıldız Erkek Masa Tenisi Turnuvasında öğrencimiz 11/C sınıfından Abdullah ÖNCEL 1. olmuştur. Konya İli İmam Hatip Liseleri arası hafızlık yarışmasında okulumuz 9/ K sınıfı öğrencisi Necati Ammar TURAN 2. olmuştur.

 • Öğretmen :97
 • Öğrenci :1632
 • Derslik :54
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Saatler Başlama: 08:00 Bitiş : 15:10
 • Tel 3322554460
 • Fax 3322554480
Sancak mah. Veysel Karani cad. Ercoşkun sok. No.12 Selçuklu/KONYA
  http://akinancaihl.meb.k12.tr
Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları

Ayrıca Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum