Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi

Denizli / Pamukkale

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 471.0372
Güncel Yüzdelik Dilimi 1.89
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli ili Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 471.0372 1.89
2018 400.1227 2.46
2017 489.6623 2.16
Denizli Fen Lisesi Denizli Anadolu Lisesinden dönüştürüldü. Okulumuz 26 Eylül 1983 de Anafartalar Lisesinin binasında 108 öğrenci ve 5 öğretmenle eğitim ve öğretime başladı. Bugün 25 şubede 668 öğrencimizin eğitim ve öğretim gördüğü; 59 öğretmenin görev yaptığı okulumuzun temeli 1985 de atıldı. 2 Ekim 1989 tarihinde bugünkü binamıza taşındık. Okulumuz o dönemde Denizli Valisi Sami Sönmezin himaye ve desteği, Anadolu Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkan ve üyelerinin büyük özverileri ile ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Sağlamın onayı ile açılmıştır. Okulumuz, açıldığı günden bugüne kadar il seviyesinde sportif etkinlikler, bilgi yarışmaları, şiir ve kompozisyon yarışmaları, halk oyunları ve satranç turnuvaları gibi birçok alanda il birincilikleri almıştır. Bu etkinliklerde başarı gösteren öğrencilerimizi tekrar kutluyoruz. Okulumuzun il dışındaki bazı başarıları ise, bize ayrı bir gurur vermektedir.

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi asıl gücünü ilk mezun verdiği 1991 yılından bugüne kadar ÖSS sınavına katılan ve ÖSS de Türkiye dereceleri yapan öğrencilerinden almaktadır. Öğrencilerimizin bir kısmı, Boğaziçi, Bilkent, ODTÜ, Hacettepe, İTÜ gibi ülkemizin sayılı üniversitelerini bitirmiş ve önemli misyonları yüklenmiş kişiler olarak, ülkemizin çeşitli yörelerinde yönetim ve ülke kalkınması adına görevlerde bulunmaktadır. Bir kısmı ise halen bu üniversitelere devam etmektedir. Bunlara Galatasaray, Sabancı, Koç, Yeditepe gibi vakıf üniversitelerinde öğrenim gören mezun öğrencilerimizi de dahil edecek olursak Denizli Anadolu Lisesinin bölge ve ülkemiz açısından ne denli önemli bir okul olduğu görülmektedir. Bunların en güzel kanıtlarından birisi de, öğrencilerimizin başarılarından dolayı birçok üniversitemizden gelen teşekkür mektuplarıdır.

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi
 1. 2013-2014 Üniversite Yerleştirme Yüzdesi 78%
 2. 2014-2015 Üniversite Yerleştirme Yüzdesi 70%
Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi etik anlayışını, dinamizmini ve misyonunu, okudukları üniversitelerde sürdüren öğrencilerimiz adına, okulumuza bu üniversitelerden birçok tanıtım davetiyeleri gelmektedir. Bu davetler sonucunda okulumuz, öğrencilerini bu üniversitelere götürüp tanıtmakta ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu en üst seviyeye çıkartmaktadır.

Okulumuz idarecileri, öğretmenleri, velileri ve en önemlisi öğrencileri ile başarılarına başarı katmaya devam edecektir. Buna inanıyoruz. Çünkü biz Denizli Anadolu Lisesiyiz

Vizyon 2000 li yılların Türkiyesinde devlet ve özel okullar içerisinde ülkemizin en fazla tercih edilen anadolu lisesi haline gelmektir.

Misyon Bireysel yetenekleri dikkate alınarak öğrencilerimizin; Bilgili özgüveni tam becerili, davranışlarıyla örnek gösterilen,ulusal değerlere sahip çağın gelişen ihtiyaçlarına çözümler üretebilecek,liderlik özelliklerine sahip ekip çalışmasının önemine inanan ,kendisini sosyal kültürel ve sportif etkinliklerle ifade edebilen, yüksek niteliklerle donanık Atatürkün gösterdiği hedeflere ulaşmayı görev bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Başarılar2013/2014 ÖĞRETİM YILINDA 122 ÖĞRENİNİ TAMAMI YGS Yİ KAZANDI,86 ÖĞRENCİMİZ LYS SONRASI YERLEŞTİ 2014/2015 ÖĞRETİM YILINDA 156 ÖĞRENCİNİN TAMAMI YGS Yİ KAZANDI 109 ÖĞRENCİMİZ LYS SONRASI YERLEŞTİ. 2013/2014 Öğretim yılında 122 öğrencilerin tamamı YGS'yi kazandı 86 öğrencimiz LYS sonrası yerleşti sonrası yerleşti.

2014-2015 Öğretim yılında 156 öğrencilerin tamamı YGS'yi kazandı 109 öğrencimiz LYS sonrası yerleşti.

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi
 • Tel 0 258 212 97 42
 • Fax 0 258 212 96 99
Çamlaraltı mh. Bursa Cad.No94 KINIKLI/DENİZLİ
  http://yasarkimilfenlisesi.meb.k12.tr/
Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
2
20
Şevkiye Özel Fen Lisesi
 • Çivril/Denizli
5
Aydem Fen Lisesi
 • Merkezefendi/Denizli
25
104
Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi
 • Babadağ/Denizli

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi taban puanı 2020 , Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi yorumları

Ayrıca Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi üniversite başarısı, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi formaları, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum