Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 258 212 97 42
0 258 212 96 99
Adres Çamlaraltı mh. Bursa Cad.No94 KINIKLI/DENİZLİ
MEB logo Denizli / Pamukkale
Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi

http://yasarkimilfenlisesi.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 400.1227
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli ili Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Taban Puanı 400.1227 -
2017 Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Taban Puanı 489.6623 2.1600
2016 Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Taban Puanı
483.6825 1.7400

Denizli Fen Lisesi Denizli Anadolu Lisesinden dönüştürüldü. Okulumuz 26 Eylül 1983 de Anafartalar Lisesinin binasında 108 öğrenci ve 5 öğretmenle eğitim ve öğretime başladı. Bugün 25 şubede 668 öğrencimizin eğitim ve öğretim gördüğü; 59 öğretmenin görev yaptığı okulumuzun temeli 1985 de atıldı. 2 Ekim 1989 tarihinde bugünkü binamıza taşındık. Okulumuz o dönemde Denizli Valisi Sami Sönmezin himaye ve desteği, Anadolu Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkan ve üyelerinin büyük özverileri ile ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Sağlamın onayı ile açılmıştır. Okulumuz, açıldığı günden bugüne kadar il seviyesinde sportif etkinlikler, bilgi yarışmaları, şiir ve kompozisyon yarışmaları, halk oyunları ve satranç turnuvaları gibi birçok alanda il birincilikleri almıştır. Bu etkinliklerde başarı gösteren öğrencilerimizi tekrar kutluyoruz. Okulumuzun il dışındaki bazı başarıları ise, bize ayrı bir gurur vermektedir.

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi asıl gücünü ilk mezun verdiği 1991 yılından bugüne kadar ÖSS sınavına katılan ve ÖSS de Türkiye dereceleri yapan öğrencilerinden almaktadır. Öğrencilerimizin bir kısmı, Boğaziçi, Bilkent, ODTÜ, Hacettepe, İTÜ gibi ülkemizin sayılı üniversitelerini bitirmiş ve önemli misyonları yüklenmiş kişiler olarak, ülkemizin çeşitli yörelerinde yönetim ve ülke kalkınması adına görevlerde bulunmaktadır. Bir kısmı ise halen bu üniversitelere devam etmektedir. Bunlara Galatasaray, Sabancı, Koç, Yeditepe gibi vakıf üniversitelerinde öğrenim gören mezun öğrencilerimizi de dahil edecek olursak Denizli Anadolu Lisesinin bölge ve ülkemiz açısından ne denli önemli bir okul olduğu görülmektedir. Bunların en güzel kanıtlarından birisi de, öğrencilerimizin başarılarından dolayı birçok üniversitemizden gelen teşekkür mektuplarıdır.

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi
  1. 2013-2014 Üniversite Yerleştirme Yüzdesi 78%
  2. 2014-2015 Üniversite Yerleştirme Yüzdesi 70%
Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi etik anlayışını, dinamizmini ve misyonunu, okudukları üniversitelerde sürdüren öğrencilerimiz adına, okulumuza bu üniversitelerden birçok tanıtım davetiyeleri gelmektedir. Bu davetler sonucunda okulumuz, öğrencilerini bu üniversitelere götürüp tanıtmakta ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu en üst seviyeye çıkartmaktadır.

Okulumuz idarecileri, öğretmenleri, velileri ve en önemlisi öğrencileri ile başarılarına başarı katmaya devam edecektir. Buna inanıyoruz. Çünkü biz Denizli Anadolu Lisesiyiz

Vizyon 2000 li yılların Türkiyesinde devlet ve özel okullar içerisinde ülkemizin en fazla tercih edilen anadolu lisesi haline gelmektir.

Misyon Bireysel yetenekleri dikkate alınarak öğrencilerimizin; Bilgili özgüveni tam becerili, davranışlarıyla örnek gösterilen,ulusal değerlere sahip çağın gelişen ihtiyaçlarına çözümler üretebilecek,liderlik özelliklerine sahip ekip çalışmasının önemine inanan ,kendisini sosyal kültürel ve sportif etkinliklerle ifade edebilen, yüksek niteliklerle donanık Atatürkün gösterdiği hedeflere ulaşmayı görev bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Başarılar2013/2014 ÖĞRETİM YILINDA 122 ÖĞRENİNİ TAMAMI YGS Yİ KAZANDI,86 ÖĞRENCİMİZ LYS SONRASI YERLEŞTİ 2014/2015 ÖĞRETİM YILINDA 156 ÖĞRENCİNİN TAMAMI YGS Yİ KAZANDI 109 ÖĞRENCİMİZ LYS SONRASI YERLEŞTİ. 2013/2014 Öğretim yılında 122 öğrencilerin tamamı YGS'yi kazandı 86 öğrencimiz LYS sonrası yerleşti sonrası yerleşti.

2014-2015 Öğretim yılında 156 öğrencilerin tamamı YGS'yi kazandı 109 öğrencimiz LYS sonrası yerleşti.

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin başarılarını, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 258 212 97 42
Okulun Faxı: 0 258 212 96 99
Okulun Adresi: Çamlaraltı mh. Bursa Cad.No94 KINIKLI/DENİZLİ

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Denizli Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi taban puanı 2019 , Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi yorumları, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi nerede?, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi üniversite başarısı, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi formaları, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi adresi, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi başarıları, Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Denizli, Pamukkale Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi

google+ google+ google+