Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi

Çorum / Merkez

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Çorum
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 41.4901
Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Çorum ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "41.4901". Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Halil kurt ]

Bende o okulda okuyan öğrencilerden biriyim ve aynı zamanda okulun pansiyonundan yararlananda öğrenciyim okulumu çok seviyorum kendimce sebebi ise kendimi orda yani okulumda güvende hissediyorum ve hocaların öğrencilerine karşı ilgilerini hayranım ve sınıfta ders anlatılırken dinlemek için bir ortam oluşturulmuş ve ortamıda çok seviyorum okulumuzda sene içinde bir çok etkinlik yapıyoruz bu etkinlikler bizim okula karşı bakış açımızı çok iyi yönde etkiliyor okulumuzun bahçesi olsun, pansiyonu olsun, yemekhanesi olsun, konferans salonu olsun, mescidi olsun, sınıfları olsun, lavaboları olsun, kantini olsun, pansiyonumuzdaki etüt odaları olsun her geçen gün daha da iyileştirilmeye çalışılıyor. Ben okula başladığımda içimde bir başaramama korkusu vardı ama hocalarım ve okul idarecilerinden allah razı olsun ki benim o korkumu bana gösterdikleri ilgi ve alakalarıyla yendim ve şu anda 11. Sınıfa geçtim ve gayette derslerim iyi bana soracak olursan çocuğunuzun iyiliği için geleceği için bu okulu seçin sebebine gelince ben bu ğüne gelinceye kadar en azında bir 20, 25 okul degiştirmişimdir babamın işinden dolayı ben bu okuldaki ilgi ve alakayı hiç bir okulda ğörmedim ğörecegimşde zannetmiyorum ben yurt görencisi olarak orada annesizlik ve babasızlık hasreti özlemi ne hiç bilmedin çünkü hocalarınm bana o duyguları hisseddirmedi ve bana hem vatan için millet için fedakar olmayı ögrettiler bunu yapmam içinde benim okumam gerektiği olguyu vucıduma nakış nakış işlediler o nakışı öyle işşedilerki kimse sökemez allahın izniyle o okulda iyi bir üniversite kazanarak mezun olacağım ve her zaman okulumla gurur duyacak ve vatanının ve milletinin her zaman yanında olacak allah ne hocalarıma nede okul idarecilerime zeval vermesin ve onları bu dünyada kazanan ve öteki dünyada da ahireti kazanan kullarından kılsın allah hepsinin yar ve yardımcısı olsun onları her daim korusun, kolların, ve muzaffer kılsın...

2018-07-07 22:47
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

İnönü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Mehmetçik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz