Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya

Konya / Selçuklu

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya
 • Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Selçuklu
OBP Puanı (*) 93.2151
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Konya ili Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.2151". Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 1987-1988 Eğitim öğretim yılında öğretime başlamıştır. Yeri dört no´lu gece kondu önleme bölgesinde olup; Milli Eğitim Bakanlığınca tip projeye uygun olarak yapılmıştır.

Okulumuzun adı Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Milli Şairimizin Adının ebedileştirilmesi için Mehmet Akif Ersoy Lisesi adını almıştır.

Okulumuzun yerleşim alanı bahçesi ile birlikte 7436 m2 olup bina 1000 m2 alan kaplamaktadır. Binamızda Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuarları, öğretmenler odası, kütürhane, bilişim teknoloji sınıfı, rehberlik servisi, revir, idari odalar mevcuttur.

Bahçemizde basketbol, futbol, voleybol sahası, tören alanı ve yeşil alan mevcuttur.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya
 • Konya
  İl
 • Selçuklu
  İlçe
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya
 • Konya
  İl
 • Selçuklu
  İlçe
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya
 • Konya
  İl
 • Selçuklu
  İlçe

Adres: Malazgirt Mahallesi Sarayburnu Caddesi No20 Selçuklu/ KONYA

Tel: 0332 2482620

Fax: 0332 2516383

web: https://konyamaeal.meb.k12.tr

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[öğrenci]

Bu okula nakil yaptırmak istiyorum okul yorumlarda belirtildiği kadar kötümü bilgi verirseniz sevinirim

2021-11-23 17:50
 
0
 
0
[ahmet]

bura gelmek istiyordum ama idare küçük düşürdü beni bu bana koydu çok üzüldüm yani çok küçük bahçesi var bu arada.

2021-09-12 22:04
 
0
 
0
[frozy]

aklınız varsa gelmeyin idareye en küçük bir soru sormak için bile gitseniz aşağılanıp cevabınızı almadan geri dönüyorsunuz.

2021-08-26 13:42
 
0
 
0
[Şule Şentürk ]

Bu okula geldiğime pişmanım 2020 lgs sine giren öğrencilerdenim idare ve müdür yardımcısı çok sertler fotokopi parası fln çok istiyorlar ailemizin durumunu düşünmeliler nakil yaptırmayı düşünüyorum erbil koru burdan kat ve kat iyidir aklınız varsa bu okula gelmeyin (Okula 95 ortalama ile girdim ve pişmanım)

2021-07-27 16:26
 
0
 
0
[Lemon]

Bu okula gelecek olanlara yazım....

Her branşta alanında çok iyi olan bazı hocalar var. Öğretmen konusunda şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Fakat idare konusunda şanslı olduğunuzu söyleyemem. Okul çok disiplinli. Telefon , öğle arası dışarı çıkmak gibi şeyler bir yana ders arası lavaboya gitmek bile sıkıntılı. Temizlik konusuna gelince her okul gibi. Bu arada okulun bahçesi genişlik olarak süper. Fakat bu kadar disiplin bı okul için şart mı ? Bilmiyorum:( hepinize bu zorlu yolda iyi şanslar

2021-07-26 19:16
 
0
 
0
[Hilmi]

Bu okula gelmeyi düşünüyorum
Karne ortalaması kaçla alıyor

2020-08-09 18:33
 
0
 
0
[Mezunnn]

Keşke bu okula gelmeseydim de sanayiye başlasaydım idare berbat sor sormaya gidince sizi aşagiliyorlar kişi başı 1 top kağıt istiyorlar yetmez gibi fotokopi kartı aldırıyorlar
Tanesi 40 tl sınıfca alınıyor .kantinin yemekleri kötü kullandıkları makineleri nerdeyse hiç temizlemiyorlar makinelerin üzerinde 10cm lik yağlar görebilirsiniz hijyenik değil bu senede okulu boyatmışlar iki yüzünü 60000 tl tuttu diyorlar ve kişi başı 50 tl istiyorlar okulda 1500 den fazla öğrenci var elektrik su falan diyirlar .öğrencilere çok sert davranıyorlar askeriyede böylesi yok.bazi hocaları var acayip rencide ediyorlar burunları çok havada

2019-09-22 19:39
 
0
 
0
[Anonim]

Bu okula gelmeyin aklınız varsa gelmeyin müdür yardımcısı en ufak hatanıza bile bağırıyor geçen sene her öğrenciden 500 kağıt toplandı ki bu çok fazla bir miktar ediyor herkesten alındığı düşünülürse o sene ayrı olarak öğretmenlere de fotokopi parası verdik her öğretmene ayrı şekilde, aşağıda fotokopi odası var ordan ise fotokopiyi 25 kuruşa alıyoruz kendi kağıtlarımızı. bu sene ise kağıt bitmiş ödenek bitmiş bilmem nolmuş güvenlik yokmuş bunları devlet karşılıyor zaten yetmiyor diyorlar gelmeyin arkadaşlar kendisini çok disiplinli sanan ama aslında öğrencileri okuldan soğutmaktan başka bir şey yapmayan konuşmaya dahi korkup çekineceğiniz karşı karşıya geldiğinizde acaba bir yerimde okula uygun olmayan bir şeyler mi var diye düşüneceğiniz bir müdür yardımcısı var ben okuldan soğudum bırakmayı bile düşünüyorum bu sene iyice saçmaladılar saat 8.10 da ders başlıyor her gün sıraya geçiyoruz okula gelince benim otobüsümün saatleri yüzünden 8.00 gibi gelebiliyorum ama geç gelmişiz gibi topluyorlar bizi bir yere daha çok yakınmak isterim ama anlatırken daralıyorum söyleyeceklerim bunlar umarım doğru tercih yaparsınız.

2019-09-18 18:37
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://konyamaeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya yorumları okuyabilir, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız