Sevim Kürüm Anadolu Lisesi

Van / Erciş

Sevim Kürüm Anadolu Lisesi
 • Sevim Kürüm Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 55684
Kontenjanı 90
Taban Puanı Güncelleniyor....
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor....
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Sevim Kürüm Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Sevim Kürüm Anadolu Lisesi Van ili Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sevim Kürüm Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Sevim Kürüm Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2021
90
2020
0
2019
0
2018
0
2017
0
Sevim Kürüm Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 - -
2019 - -
2018 - -
2017 431.7291 -
2016 400.2754 20.37
Sevim Kürüm Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
VİZYON Çağı yakalayan değil çağ açıp kapayan ideal ve idealist vatansever nesiller yetiştirmektir.

MİSYON Atatürk ilke ve İnkılâplarına bağlı, mili ve manevi değerleri koruyan ve yaşatan, çağın gereklerine göre donatılmış, özgüveni yüksek, aydın, bireysel birikimini ülkesi ve tüm insanlığın yararına kullanma becerisi kazanmış, özgür düşünceli bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR İl düzeyinde Güreş müsabakalarında il birinciliği. Satranç, masa tenisi ,kitap okuma gibi faaliyetlerde ilçe 1.2. ve 3.´lüğü
 • Öğretim Şekli : NORMAL ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:10
 • Derslik Sayısı : 15
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1

Sevim Kürüm Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sevim Kürüm Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: SAHİL KENT MAH. BÖLGE TRAFİK SOKAK NO1 PK65400 ERCİŞ/VAN

Tel: 0 (432) 388 25 62

Fax: 0 432 388 25 61

web: http://sevimkal.meb.k12.tr

Sevim Kürüm Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Sevimli]

Bu okulda okuyan biriyim ve Okul eğitim açısından bir Anadolu lisesine göre gayet iyi .Okuyacağınız okul ne kadar önemli ise çevreniz de bir o kadar önemli okulda çevre açısından herhangi bir sorun yasayacaginiz bir durum söz konusu değil çünkü müdür,müdür yardımcısı ve öğretmenlerimiz bu konuda çok ilgililer . Pansiyonlar dan ise kız pansiyonu var ama erkek öğrenciler için cevre okulların erkek pansiyonlarında kalma durumları söz konusu olabilir .
Bu yıl okulumuz proje okulu oldu ve merkezi sınav ile öğrenci alacak .OBP puanınız herhangi bir önemi yok sınav puanınız göz önünde bulundurulacaktır okul puanı da ilk tercih sonuçlarından sonra aciklanır . Tercihleriniz arasında SEVİM KURUM ANADOLU LİSESİNİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ :).

2021-07-18 22:47
[helpful:-)]

Arkadaşlar öncelikle bu okulun kız pansiyonu var ve bu yıl proje okulu oldu ve puanla öğrenci alacak ortalamayla almayacak ayrıca taban puanı ve yüzdelik dilim daha açıklanmadı ama tercih listenizde bu okulu yazdırın 1.tercihler açıklandığında buranın puanı da açıklanacak dileyen 2.tercihte tekrar buraya verebilir hepinizin hakkında hayırlısı olsun 😊bu arada ben bu okulda okuyorum

2021-07-12 17:28
[Bu okulda okuyan ]

Suan bu okulda eğitim görmekteyim ve okul alan bakımından Vs. Çok iyi bir okul zaten bu sene proje okulu olmasıyla daha da iyi bir lise oldu

2021-07-12 01:00
[Bu liseye gelmek isteyen ]

Arkadaşlar ben bu liseyi tercih verdim inş tutar puanım çok iyi değil ama bu okul puanlı alıyormuş bu sene . O yüzden başarı yani OBP puanı falan şeylere göre olacağını düşünüyorum. Bir arkadaş obp puanı 93 olarak bu liseye gitmiş benim de puanım 88 inş bu liseyi tutar. Ama söylemek istediğim bir soru var ((BU LİSEYE GIDEBILMEM İÇİN OBP PUANIM KAÇ OLMALI YA DA KAÇ PUANDAN SONRA ALINMIYOR))

2021-07-09 20:37
[🤪şaşkın]

Taban puanıni ne zaman açıklayacaksınız

2021-07-05 08:12
[bilinmez bey]

taban puanı kaç

2021-07-03 21:47
[a.t]

ne zaman açiklayacak siniz

2021-07-02 17:38
[lütfen cevap verin]

Taban paunı kaç ? Kız pansiyonu var mı?

2021-07-01 21:45
BENZER OKULLAR
Yorum 52

Van Türk Telekom Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

İpekyolu İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Tuşba Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 57

Erciş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sevim Kürüm Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sevim Kürüm Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sevimkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sevim Kürüm Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sevim Kürüm Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sevim Kürüm Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sevim Kürüm Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız