Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0422 238 27 29
0422 238 27 29
Adres Karakavak Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı MAŞTİ Karşısı No117
MEB logo Malatya / Yeşilyurt
Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://sadreddinkoneviaihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı - -
2017 Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 440.4724 -
2016 Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
380.5281 -

VİZYON Dünü ve bugünü bütünleştiren , gelenekle birleştiren, Öğretmen olmanın idealini ve heyecanını yaşayan, ülke kalkınmasına her alanda katkıda bulunan, bilinçli ve güçlü bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Anayasa ve milli eğitimin temel kanunları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, araştıran, sorgulayan, teknik donanımını tamamlamış, ülkemizin kültürel değerlerine bağlı, gelişime açık, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli, yenilikleri takip eden, yapıcı, yaratıcı, verimli bireyler yetiştirmektir.

 • Öğretmen Sayısı : 32
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 460
 • Öğretim Şekli : NORMAL ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:10
 • Derslik Sayısı : 17
 • Yemekhane : 1
 • kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi : PANSİYON VAR
 • Isınma Şekli : DOĞALGAZ
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İL VE İLÇE MERKEZİNE 5 KM UZAKLIKTA OLUP ŞEHİRLERARASI KARAKAVAK MAHALLESİ TURGUT ÖZEL BULVARI MAŞTİ KARŞISI NO:117
 • Ulaşım : OKULUMUZ ANKARA YOLU ÜZERİNDE OLUP MAŞTİ ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ KARŞISINDA OLUPM ERKEZDEN HAREKET EDEN 2A-2C-2D-151-152 NUMARALI OTOBÜSLERLE OKULUMUZA ULAŞIM SAĞLANMAKTADIR.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA %48
Genel Başarı Oranı ( % )
 • 2013 Yılı Üniversite Başarı Yüzdesi %49
 • 2012 Yılı Üniversite Başarı Yüzdesi %40
 • 2011 Yılı Üniversite Başarı Yüzdesi %46

Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0422 238 27 29
Okulun Faxı: 0422 238 27 29
Okulun Adresi: Karakavak Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı MAŞTİ Karşısı No117

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Malatya Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Malatya, Yeşilyurt Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+