Altınova Anadolu Lisesi

Yalova / Altınova

Altınova Anadolu Lisesi
 • Altınova Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Yalova
İlçesi Altınova
OBP Puanı (*) 81.8339
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Altınova Anadolu Lisesi Yalova ili Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Altınova Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Altınova Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "81.8339". Altınova Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Altınova Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Altınova Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Altınova Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Altınova Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Altınova Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Altınova Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Altınova Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Altınova Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Altınova Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[mayzon]

guzel bır okul okul ve mekanı dar fakat bu ınsanları ıç ıçe ıletısım açısından daha ıyi bır etkılesım olusturuluyor ve bıze guvenıyorlar

2018-03-11 20:16
 
0
 
0
[GENÇ]

MÜKEMMEL BİR OKUL.

2017-11-19 12:25
 
0
 
0
[Betyy]

Özel okul statüsünde bire bir öğrencilerle ilgilenen öğretmen ve idaresiyle öğrencilerinizi emanet edebileceğiniz bir okul

2017-11-19 12:23
 
0
 
0
[Karamürsel]

Okul 2013 yılında açılan yeni bir okul. Buna rağmen her yıl yükselen bir yıldız. Böyle giderse Bölgenin markası olacak. İyi bir idari ve öğretmen kadrosu var

2017-11-18 23:36
 
0
 
0
[Doktor ]

İlk mezunlarını 2016 yılında vermesine rağmen %75 lik bir başarıyla bu maratona katılmış bir okuldur. İdare ve öğretmenlerin özverisi ve emeklerinin öğrencinin Azmin artırdığı bir yer.

2017-11-18 23:35
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Altınova Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gazi Mustafa Kemal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Aksa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Altınova Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz