Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04222380151
04222384053
Adres Ankara cad. Karakavak mah. MAŞTİ karşısı Merkez/MALATYA
MEB logo Malatya / Yeşilyurt
Malatya Fen Lisesi

http://malatyafenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 24605
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 424.0180
Yüzdelik Dilimi 1.03
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Malatya Fen Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Malatya Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Malatya Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Malatya Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Malatya Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Malatya Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Malatya Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Malatya Fen Lisesi Taban Puanı 424.0180 1.0300
2017 Malatya Fen Lisesi Taban Puanı 493.2091 1.0500
2016 Malatya Fen Lisesi Taban Puanı
488.4777 0.9700

1969/1970 Öğretim yılında Hayvan Sağlık memurları meslek Lisesi olarak hizmete giren okul,bina ve müştemilatı ile İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi olarak hizmet vermiştir. Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün 06/08/1986 tarih ve 22065 sayılı onayları ile 1986/1987 Öğretim yılında dönemin (45.hükümet) Malatya millet vekili ve Milli Eğitim Bakanı sayın Metin EMİROĞLU tarafından Fen lisesi olarak eğitim-öğretime açılmıştır

VİZYON Bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan, bilim adamı ve akademisyen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını, Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemi kullanma gerekliliğini kavramalarını, Bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini. Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR Üniversite sınavları, Tübitak olimpiyat ve proje yarışmalarında Türkiye derecelerimiz bulunmaktadır. Bunun dışında il genelinde yapılan Futsal turnuvalarında ve yarışmalarda derecelerimiz vardır.

2015 Yılında Tercih yaparak, yükseköğretim programına yerleşen öğrencilerimizin listesi ekteki Excel dosyasındadır. Öğrencilerimize üniversite eğitimlerinde ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz. 2014 Yılında 2.007.685 öğrencinin katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavında Türkiye Birinciliğini elde eden Oğuz Türk Yılmaz' ı makamında kabul eden Vali Şahin, kendisini ve öğretmenlerini başarılarından dolayı tebrik edip başarılarının devamını dileyerek, düzenli ve çok ders çalışmasıyla elde ettiği başarı sonucu diğer öğrencilere de örnek teşkil etmesi nedeniyle kendisine teşekkür etti.

Valilik makamında yapılan tebrik programına, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk, Fen Lisesi Müdürü Murat Dönmez ,Rehberlik Öğretmeni Murat Gülpınar' ve Oğuz Türkyılmaz´ın annesi ile babası katıldı. Öğrencimiz ;YGS-3 , (Türkçe ağırlıklı),YGS-4, (Sosyal ağırlıklı),YGS-5, (Türkçe, Matematik ağırlıklı),Alanlarda Türkiye Birincisi, YGS-1, (Matematik ağırlıklı),YGS-6, (Türkçe, Matematik ağırlıklı),Alanlarında Türkiye İkincisi,YGS-2, (Fen ağırlıklı),Alanda Türkiye Beşincisi oldu. Malatya Valisi Vasip Şahin tarafından Dizüstü Bilgisayar hediye edildi.

Malatya Fen Lisesi
 • Öğretmen :30
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :454
 • Derslik :16
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :2
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler08:00-15:20
 • Isınma Kömürlü Merkezi Isıtma
 • Bağlantı ADSL (8 Mbit)
 • Yabancı Dil İngilizce-Almanca
 • Pansiyon Bilgileri Erkek pansiyonumuz vardır. (161 erkek kapasiteli) Kız öğrencilerimiz Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesinin Kız Pansiyonunda kalabilmektedirler.
 • Lojman12 - Lojmanlarımız MAŞTİ şehirler arası otobüs terminali karşısında bulunmaktadırlar. Üç katlı iki ayrı binada toplam 12 daire bulunmaktadır. 85 metrekarelik daireler bireysel doğalgaz kombileriyle ısıtılmaktadır. Lojmanlarımızın ısı yalıtımı bulunmaktadır.
 • Ulaşım Toplu taşıma (Otobüs, Dolmuş, Okul Servisi). Okulumuz Yakınca mahallesinde bulunmaktadır. 2A ve 152 numaralı belediye otobüsleri ve Yakınca minibüsleri okulumuzun önünden ve yürüme mesafesinden geçmektedir. Özel halk otobüsleri ve dolmuşlar da yine okulumuza yakın bir noktadan geçmektedir.
 • Servis Bilgisi Okul Aile Birliğimizin her yıl sözleşme imzaladığı servislerimiz mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Yakınca Mahallesi Kenan Işık Caddesi No:2 YEŞİLYURT/MALATYA
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 11 Km
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu Öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu Türkiye çapında ilk 10000 içinde yer almaktadırlar. Örneğin 2014 YGS sınavında Oğuz TÜRKYILMAZ, 2016 LYS sınavında İbrahim Ethem HAMAMCI TÜRKİYE 1. si olmuştur.
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi Yerleşme Oranları:
 • 2012 Yılı: %67
 • 2013 Yılı: %60 ,
 • 2014 Yılı: %64 ,
 • 2015 Yılı: %67 ,
 • 2016 Yılı: %65 ,
 • 2017 Yılı: %66
Malatya Fen Lisesi Malatya Fen Lisesi

Malatya Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Malatya Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Malatya Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Malatya Fen Lisesi'nin başarılarını, Malatya Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04222380151
Okulun Faxı: 04222384053
Okulun Adresi: Ankara cad. Karakavak mah. MAŞTİ karşısı Merkez/MALATYA

Bu okula 13 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Malatya Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Kerem Aydınlar Fen Lisesi Merkezi Sınav 341.3032 10.62
Malatya Fethi Gemuhluoğlu Fen Lisesi Merkezi Sınav 407.3688 1.93
Malatya Fen Lisesi Merkezi Sınav 424.0180 1.03
Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi Merkezi Sınav 335.9087 11.74
Akçadağ Fatih Fen Lisesi Merkezi Sınav 363.4443 6.67

Önemli: Malatya Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Malatya Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Malatya Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Malatya Fen Lisesi taban puanı 2019 , Malatya Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Malatya Fen Lisesi yorumları, Malatya Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Malatya Fen Lisesi nerede?, Malatya Fen Lisesi üniversite başarısı, Malatya Fen Lisesi formaları, Malatya Fen Lisesi adresi, Malatya Fen Lisesi başarıları

google+ google+ google+