Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi

Yozgat / Merkez

Bilgi Ekle
Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
1
Yorum

Beğen

İl Yozgat
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 46.6057
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi Yozgat ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "46.6057".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
46.6057
2022
53.7641
2021
49.0072
2020
65.0243
Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Eğitimi nasıl?

2023-07-21 00:00:02
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Şehit İsmail Dursun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çayıralan Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Boğazlıyan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 46.6057
Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yozgat Şehit Durmuş Delibaşı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz