Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi
 • Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 29
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Çukurova
OBP Puanı (*) 97.1683
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.1683". Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2011 yılında yeni bina tahsis edilmesiyle okulumuz hem bina hem isim değiştirmiş, şimdiki Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi ismini almıştır.2009-2010-2011 yıllarında mezun vermiştir. Mezunlarımız Önemli Üniversiteleri kazanmışlardır.
 • Derslik :21
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler : 8:30 15:35
 • Bağlantı : Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil : İngilizce, Almanca
 • Isınma : Klima
 • Servis : Servis hizmetimiz bulunmaktadir
 • Ulaşım : İTİMAT-1 DOLMUŞLARI, O-66 otobüsleri
 • Yerleşim Yeri : Huzur Evleri Mahallesi 77234 sk. Turgut Özal Bulvarı77234 sk. 01360 Çukurova/ADANA
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz merkez ilçelerden Çukurova da bulunmaktadır.

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi
Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Çukurova
  İlçe
Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi
Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Çukurova
  İlçe
Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi
Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Çukurova
  İlçe

Adres: Huzur Evleri Mahallesi Turgut Özal Bulv. 77234 sk. 01360 Çukurova/ADANA

Tel: 3222330667

Fax: 3222333114

web: https://ascalikanadolulisesi.meb.k12.tr

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili 29 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci]

burada okuyan birisi olarak söylüyorum, okul gerek fiziki şartlar, gerekse de öğretmenler açısından gayet yeterli. Kantinde her türden yiyecek var ve çok büyük, okulun kocaman ve kullanışlı bir bahçesi, üstüne de 3 tane spor sahası var. Sınıflar ortalama 34-36 kişi arası ve öğrenciler düzgün, sorunlu tipler yok. Kızlar bu tip nitelikli veya nitelikli olmaya yakın okullarda çoğunlukta. bir sınıfta ortalama 10-12 tane erkek oluyor ve hoca oturma düzeni oluşturduysa 9.sınıf için konuşursak hepsi boyları dolayısıyla en arka sıralarda bir arada oturuyor. Bana göre hafif şişman müdür yardımcısı okulun en iyi hocası, dersi harika anlatıyor ve kafa dengi bir insan.

Eğer ortalamanız yetiyorsa tereddüt etmeden gelebilirsiniz, kendiniz de gayret ettiğiniz sürece okul kötü değil. Şahsen ben, sosyal bilimler lisesine veya evime çok uzak bir okula gitmektense buraya gitmeyi tercih ederim.

2021-09-15 21:26
 
0
 
0
[skadjhdj]

Acaba boş yer çıkar mı nakil için 10. sınıfım okulların açılmasına 1 ay var lütfen bilgisi olan yardımcı olabilr mii

2021-08-09 17:15
 
0
 
0
[nEEEE]

nakil magduru pral nitelikli oldu sen asçal da kontenjan durumlarını takip et boşluk olursa seni alırar

2021-08-07 14:14
 
0
 
0
[nakil mağduru]

Arkadaşlar 9. Sınıf ortalamam 99,7 pral a 2 kere nakil için başvurdum hep kıl payı kaçtı asçalda daha yer yok acaba yer çıkar mı çıkarsa beni alırlar mı

2021-08-02 15:31
 
0
 
0
[dünya]

arkadaşlar 93 felan olanı almıyorlar benim ortalamam 93. 4526 beni almadılar burada yazan puanla amıyorlar daha yüksek bir puanla alıyorlar lisede ortalamamı yüksek tutup buraya nakil olmaya bakıcam

2021-07-26 16:42
 
0
 
0
[bedir]

10.sınıfa geçtim, ortalamam 98; uzun zamandır nakilleri araştırıyorum genelde kontenjan olmuyor. eğer girebilirsem tekrar yazarım.

2021-07-25 14:50
 
0
 
0
[Muhammed]

Orta okul başar puanım 88 beni alırmı lütfen cevap

2021-07-03 19:18
 
0
 
0
[ziya hayatımız mahvoldu]

Arkadaşlar lutfen cevap verın lutfen bana cok lazım gıdebılecegım en ıyı lıse ve tek ıyı lıse burası 94,9192 puanla buraya gırebılırmıyım lutfen cevap verın lutfen sız dırek 94,9 binlerde olarak da hesaplayabılırsınız lutfen cevap veriğğğn lutfeğn pls

2021-06-30 19:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 29

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://ascalikanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız