Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi

Muğla / Fethiye

Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi
 • Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Muğla
İlçesi Fethiye
OBP Puanı (*) 93.8780
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi Muğla ili Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.8780". Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projeyi gerçekleştirmek üzere arsa arayışı içine girmiş ve Fethiye Mal Müdürlüğü ile işbirliği sonucunda orman vasfında bulunan 25 dönümlük araziyi okul yapılması için tahsis ettirmiştir. Milli Eğitim Bakanlığının izni ile 2001 tarihinde inşaatı başlanmış 2003 Ağustos ayında inşası bitirilerek 2003-2004 eğitim öğretim yılında Turizm Ticaret Genel Müdürlüğü Bünyesinde Üzümlü İMKB Çok Programlı Lisesi olarak hizmete açılmıştır. 2005-2006 eğitim yılında genel lise bölümü açılarak Türkçe Matematik ve Fen Bilimleri bölümleri okutulmaya başlanmıştır. 2008- 2009 eğitim öğretim yılında çağdaş yaşamı destekleme derneğinin yaptırmış olduğu 50 kişilik kız öğrenci yurdu okulumuza bağlanmıştır.

2010 -2011 eğitim öğretim yılından itibaren okulumuz Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlanarak Anadolu lisesine dönüştürülmüştür ve ÇPL grubu öğrencileri kademeli olarak mezun olmaktadır. 2010-2011 yılında 60 öğrenci ile Anadolu lisesi grubu 2 şube olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. 2011-2012 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci kapasitesi 90 olmuş ve 3 er şube olarak eğitim öğretim faaliyetleri devam etmektedir.

Yüksek Öğretime Yerleştirme Oranları

Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Üzümlü Mahallesi Okul Caddesi 48300 Fethiye Muğla

Tel: 02526655082

Fax: (252) 665 5127

web: https://uzumluanadolulisesi.meb.k12.tr

Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Yawing]

Fatih Anadolu olmassa mecburen buraya gidicem bakalım obp:93,09

2021-07-09 19:36
 
0
 
0
[Abdullah]

Tercihlerim arasına yazdım 😉

2021-07-08 14:02
 
0
 
0
[şevval]

Geçen sene geldim okul müdürü ve öğretmenleri çok iyi okulumdan çok memnunum tercihiniz bizim okulsa çok memnun kalacaksınız bundan eminim
Okul müdürümüz Hakan Karakaya iyiki varsınız seviliyosunuz hocam😊

2018-08-17 20:50
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Fethiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Milas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ortaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://uzumluanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fethiye Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız