Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi

Gaziantep / Şahinbey

Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi
 • Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 26
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Gaziantep
Başarı Puanı (OBP) 81.7027
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İMKB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Eğitime Fiziksel Katkı Projesi 4 (EFİKAP 4) protokolü kapsamında 15/04/2009 tarihinde okulumuzun yapımına başlanmış ve 19/03/2010 tarihinde Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi olarak açılmasına karar verilmiştir. Ancak Şahinbey ilçesinde İMKB Anadolu Lisesi, Şehitkamil ilçesinde de Gaziantep Anadolu Lisesi bulunduğundan isim karışıklığına sebep olmaması için İl Milli Eğitim Komisyonunca okulumuzun isminin Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.

OKULUMUZUN ÖZELLİKLERİ Okulumuzun binası kaloriferli olup doğalgaz ile ısıtılmaktadır. 32 derslik, fizik, kimya, biyoloji laboratuarı, kütüphane, resim, müzik dersliği, çok amaçlı salon ve sığınak bulunmaktadır.

 • Öğretmen :56
 • Öğrenci :850
 • Derslik :40
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Spor Salonu :1
 • Saatler 08:00-15:10
Vizyon Türkiye Cumhuriyeti devletini muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak bir yönetim anlayışı içinde, evrensel değerlere uygun, bilimsel yaklaşımları esas alarak, tüm fikir ve görüşlere eşit yaklaşan, araştıran, sorgulayan, üreten ve paylaşan, çok yönlü ve adil, yaşadığı çağın tüm değerlerini benimsemiş insan haklarına saygılı bireyler yetiştirmek.

Misyon Çağdaşlarının seviyesine ulaşmış, imkânsızı gerçekleştirme arzusu kazanmış, dünya insanı yetiştiren bir kurum olmak.

Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi, Şahinbey, Gaziantep

Tel: (0342) 339 80 50

Fax: (0342) 339 80 49

web: http://yesilevlerimkbanadolulisesi.meb.k12.tr

Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili 26 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 10

Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Akkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yesilevlerimkbanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız