Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 342 360 97 77
0 342 360 97 78
Adres GÜNEYKENT MAH. 102267 SOK. ŞAHİNBEYGAZİANTEP
MEB logo Gaziantep / Şahinbey
İMKB Anadolu Lisesi

http://imkbanadolulisesi.meb.k12.tr
İMKB Anadolu Lisesi Gaziantep-Şahinbey
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Taban Puanı 336.5780
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

İMKB Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. İMKB Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İMKB Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf LGS sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda İMKB Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İMKB Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İMKB Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İMKB Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 İMKB Anadolu Lisesi Taban Puanı 336.5780 -
2017 İMKB Anadolu Lisesi Taban Puanı 451.7575 15.9500
2016 İMKB Anadolu Lisesi Taban Puanı
426.0072 14.1500

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında Özel İdare Anadolu Lisesi binasında Eğitim - Öğretime başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı EFİKAP projesi kapsamında İMKB tarafından inşa edilen okulumuzun inşaatına 2005 tarihinde başlanmış ve 2005 Ocak ayında inşaatı bitirilerek 06.02.2006 tarihinde kendi binasına taşınarak Eğitim - Öğretime devam etmiştir.

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi 5 Kat üzerine 24 derslikli olup, Tüm arsa alanı olarak 9649 metre kare alana sahiptir. 9649Metre karelik alanın, yaklaşık 1150 metre karesi Bina olarak8.499 Metre karesi de açık alan olarak kullanılmaktadır.

Gündüzlü ve Normal Eğitim yapan okulumuz; TEOG sonuçlarına göre öğrenci almakta olup Öğretime açıldığı 2005-2006 eğitim-öğretim yılında 8 şube (240 öğrenci) ile 2006-2007 eğitim-öğretim yılında 15 şube ile 2007-2008 eğitim - öğretim yılında 21 şube ile ve 2008-2009 eğitim - öğretim 24 şube, 2013- 2014 eğitim-öğretim yılında 23, 2014- 2015 eğitim-öğretim yılında 25 şube,2015-2016 eğitim-öğretim yılında 26 şube ile eğitime devam etmektedir.

Okulun Tanıtım Sunusunu incelemek için tıklayınız

  • Öğretmen Sayısı : 41
  • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
  • Öğrenci Sayısı : 664
  • Öğretim Şekli : TEKLİ
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 DERS BAŞLAMA VE 15:05 BİTİŞ SAATİ
  • Derslik Sayısı : 23
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 3

VİZYON ? Okulumuzda kaliteyi bir yaşam biçimi haline getirerek öğrenen ve gelişen organizasyon olmak; böylece çağdaş bir kurum haline gelerek diğer okullar ve kurumlar için model olmaktır. ? Çevrede, Bölgede ve ülkemizde, Model Okul Olmak

MİSYON ? İMKB Anadolu Lisesi olarak, ? Milli Eğitim Temel Kanununun amaçları doğrultusunda okulun, öğretmen, öğrenci ve çevrenin beklenti ve gereksinimlerine uygun hizmet sunarak, Türk Milli Eğitiminin dolaysıyla Türk toplumunun gelişimine katkı sağlamak için varız. ?

BAŞARILAR LYSde Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : % 68 Okulumuz bir çok proje de çalışmış, devlet okulları arasında oldukça iyi bir ygs başarısı vardır. 2011 - 2012 yılında 53 fakulte kazanan öğrencimiz bulunmaktadır. Başarı

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : MERKEZ İLÇE OLAN ŞAHİNBEY´DE YER ALAN OKULUMUZ GÜNEYKENT MAHALLESİ KISMINDADIR. BELLİ BAŞLI KONUMLARA YAKLAŞIK UZAKLIK ÜNİVERSİTEYE VE ÜNİVERSİTEYE HASTANESİ 3,5 KM, ŞEHİR MERKEZİNDEKİ STADA 8,5 KM,DEVLET HASTANESİ 9 KM

Ulaşım : İBRAHİMLİ, KARATAŞ, VE DAHA PEK ÇOK DOLMUŞ OKULUN ÜSTÜNDEKİ TEPEYE KADAR GETİRİR BUNDAN SONRA 300 YAKLAŞIK METRELİK BİR YÜRÜME MESAFESİ KALIR. TRAMVAY İLE ŞAHİNLER PARKINA ULAŞILDIKTAN SONRA 1,5 KM YAKLAŞIK 10 DK YÜRÜME MESAFESİNDEDİR.

Servis Bilgisi : Yerleşim Yeri Bilgisi : GÜNEYKENT MAHALLESİ 266 NOLU SOK. ŞAHİNBEY /GAZİANTEP (500 Evler camisi yanı)

Neden İMKB Anadolu Lisesi

Öncelikle öğrencilerimize hedeflerine ulaştırmak için sınav koçluğu sistemi oluşturduk. Başarılı öğretmen Kadrosu ile Hafta içi ve hafta sonu kurslarımız. Yurt dışına gitmek istiyorsan öğrenci değişim projelerimiz ve dahası...

Neden İMKB Anadolu Lisesi

Öncelikle öğrencilerimize hedeflerine ulaştırmak için sınav koçluğu sistemi oluşturduk. Başarılı öğretmen Kadrosu ile Hafta içi ve hafta sonu kurslarımız. Yurt dışına gitmek istiyorsan öğrenci değişim projelerimiz Tübitak Projelerine katılabilirsin. Sportif alanlarda "Yüzme - Satranç - Badminton - Voleybol - Futsal - Taekwondo" büyük başarılar elde ediyoruz. Sosyal etkinliklere merakın varsa Tiyatro - Şiir dinletisi - Genç Meclis - Münazara Etkinlikleri Meslek seçiminde kararsızsan Kariyer Günlerimiz. Edebiyatı seviyorsan Okul Dergimiz Çalışmalarına - Şiir Yarışmalarına - Kompozisyon Yarışmalarına katılabilirsin. Maddi durumun kötüyse başarılarınla sana burs sağlayabiliriz.

- Sınav Koçluğu Sistemimiz

Her sene öğrencilerimiz için özenle yeni müfredata uyumlu olarak hazırladığımız kitapçıklarımızı kullanıyoruz. Konu takip kitapçığımızı kullanarak taktik ve teknik çalışmalar ile 10´arlı gruplardan oluşturduğumuz gruplarımıza Koç öğretmenlerimizin yakın takibi ile hedeflerine ulaşmak konusunda yardımcı oluyoruz.

- Hafta içi hafta sonu kurslarımız

Sadece hafta sonu Sadece hafta içi Ya da Hem Hafta içi ve sonu Kurslarımıza ücretsiz katılabilirsiniz.

- Öğrenci Değişim Projelerimiz

Erasmus Plus Projelerimiz ile yurt dışı ziyaretleri, gezileri ve hatta yurt dışı yıllık eğitimleri düzenliyoruz.

- Tübitak projeleri

Her yıl bilim fuarları ve şenlikleri yaplan okulumuz iyi örnekler fuarına da davet edilmeye layık görülüyor. Projelerimiz Mersin bölgeye İzmir Felsefe Yarışmalarına vb... pek çok yere gidiyor ve 2. lik 3. lük ödülleri ile dönüyor.

- Sportif alanlarda "Yüzme - Satranç - Badminton - Voleybol - Futsal - Taekwondo"

Yüzme ve Satranç ta Türkiye ve Uluslar arası derecelere sahip olduk. Milli Yüzücümüz ayrıca bu yıl Fransa da okulumuzu temsil edecek. Badminton alanında il birincilikleri alıp bölgelere gittik. Voleybol İl birinciliğimiz, Futsal kız ve erkeklerde 3.lük, 4. lük Taekwondo da kızlar ve erkeklerde il birincilikleri. Bu yılki başarılarımızdan bazılarıdır.

-Sosyal etkinlikler

Tiyatro 10 Kasım, Şahinbey, Çanakkale vb... birçok il genelinde yapılan tiyatro gösterilerinde okulumuz özellikle görevlendirildi. Ayrıca okul içinde de tiyatro oyunlarımız mevcuttur.

Şiir dinletisi

Büyük Şairlerimizden, Türk şiirinn aksakalı Bahaettin KARAKOÇ başta olmak üzere okulumuza şarilerimiz yazarlarımız davet edilip güzel paylaşımlarda bulunuluyor.

- Genç Meclis

TBMM benzeri bir ortam oluşturularak demokrasi ve işleyişleri hakkında öğrencilerimizin deneyim sahibi olmaları sağlanıyor.

- Münazara

İl içi ve dışında münazara yarışmalarına katılarak dereceler aldık. Yapıcı tartışma ortamları, kendini ifade edebilme, topluluk önünde konuşma vb... alanlarda öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunuyoruz.

- Kariyer Günlerimiz.

Çevre üniversitelerden akademisyenler, gazetelerden ünlü yazarlar, Gaziantep Barosundan avukatlar ve daha pek çok alanda başarılı hocalarımızı okulumuza davet edip meslek alanları hakkında sizleri bilgilendirip rehberlik servisimizin desteği ile yönlendirme çalışmaları yapmaktayız. - Okul Dergimiz Çalışmalarına - Şiir Yarışmalarına - Kompozisyon Yarışmalarına katılabilirsin. Edebi yanınızı geliştirmek için çeşitli olanaklarımız vardır.

- Başarıları bursları

Başarılarınız karşılığında yada ihtiyaç durumunda okul olanakları dahilinde burs veriyoruz. Üniversiteye yerleştirmede okulumuz her geçen yıl daha yüksek bir başarı eğrisinde. Bu yıl %65 başarı gösterdik. Yeni mezunlarımızdan da daha yüksek bir başarı bekliyoruz. Kazanılan bölümler kaliteli bölüm, fakülte ve üniversitelere yapıldığından bu rakam size düşük geliş olabilir ama yanılmayın! Geçen Yıl Şükrü YILDIZ adındaki öğrencimiz TM alanında Türkiye 876. sı oldu. Öğretmenlerimizin %75´i sınavla Anadolu Liselerine yerleştirilmiş kaliteli deneyimli ve dinamik öğretmenlerden oluşmaktadır. Sadece Akademik değil sosyal ve kültürel alanda başarılı olan yuvamıza sizleri de bekliyoruz. Emeğiniz emanetimizdir.

İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda İMKB Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, İMKB Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, İMKB Anadolu Lisesi'nin başarılarını, İMKB Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 12 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İMKB Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

İMKB Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , İMKB Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, İMKB Anadolu Lisesi yorumları, İMKB Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İMKB Anadolu Lisesi nerede?, İMKB Anadolu Lisesi üniversite başarısı, İMKB Anadolu Lisesi formaları, İMKB Anadolu Lisesi adresi, İMKB Anadolu Lisesi başarıları, İMKB Anadolu Lisesi Gaziantep, Şahinbey İMKB Anadolu Lisesi

google+ google+ google+