Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi
 • Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 238
Okulun Taban Puanı 414.4529
Güncel Yüzdelik Dilimi 10.00
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 414.4529 10.00
2018 336.5780 11.60
2017 451.7575 15.95
2016 426.0072 14.15
2015 410.6816 15.29
Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında Özel İdare Anadolu Lisesi binasında Eğitim - Öğretime başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı EFİKAP projesi kapsamında İMKB tarafından inşa edilen okulumuzun inşaatına 2005 tarihinde başlanmış ve 2005 Ocak ayında inşaatı bitirilerek 06.02.2006 tarihinde kendi binasına taşınarak Eğitim - Öğretime devam etmiştir.

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi 5 Kat üzerine 24 derslikli olup, Tüm arsa alanı olarak 9649 metre kare alana sahiptir. 9649Metre karelik alanın, yaklaşık 1150 metre karesi Bina olarak8.499 Metre karesi de açık alan olarak kullanılmaktadır.

Gündüzlü ve Normal Eğitim yapan okulumuz; TEOG sonuçlarına göre öğrenci almakta olup Öğretime açıldığı 2005-2006 eğitim-öğretim yılında 8 şube (240 öğrenci) ile 2006-2007 eğitim-öğretim yılında 15 şube ile 2007-2008 eğitim - öğretim yılında 21 şube ile ve 2008-2009 eğitim - öğretim 24 şube, 2013- 2014 eğitim-öğretim yılında 23, 2014- 2015 eğitim-öğretim yılında 25 şube,2015-2016 eğitim-öğretim yılında 26 şube ile eğitime devam etmektedir. LYSde Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :% 68 Okulumuz bir çok proje de çalışmış, devlet okulları arasında oldukça iyi bir ygs başarısı vardır. 2011 - 2012 yılında 53 fakulte kazanan öğrencimiz bulunmaktadır. Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi Öncelikle öğrencilerimize hedeflerine ulaştırmak için sınav koçluğu sistemi oluşturduk. Başarılı öğretmen Kadrosu ile Hafta içi ve hafta sonu kurslarımız. Yurt dışına gitmek istiyorsan öğrenci değişim projelerimiz ve dahası...

Neden İMKB Anadolu Lisesi?

Öncelikle öğrencilerimize hedeflerine ulaştırmak için sınav koçluğu sistemi oluşturduk. Başarılı öğretmen Kadrosu ile Hafta içi ve hafta sonu kurslarımız. Yurt dışına gitmek istiyorsan öğrenci değişim projelerimiz Tübitak Projelerine katılabilirsin.Sportif alanlarda "Yüzme - Satranç - Badminton - Voleybol - Futsal - Taekwondo" büyük başarılar elde ediyoruz.

Sosyal etkinliklere merakın varsa Tiyatro - Şiir dinletisi - Genç Meclis - Münazara Etkinlikleri Meslek seçiminde kararsızsan Kariyer Günlerimiz.Edebiyatı seviyorsan Okul Dergimiz Çalışmalarına - Şiir Yarışmalarına - Kompozisyon Yarışmalarına katılabilirsin. Maddi durumun kötüyse başarılarınla sana burs sağlayabiliriz.sorubak.com

Her sene öğrencilerimiz için özenle yeni müfredata uyumlu olarak hazırladığımız kitapçıklarımızı kullanıyoruz. Konu takip kitapçığımızı kullanarak taktik ve teknik çalışmalar ile 10´arlı gruplardan oluşturduğumuz gruplarımıza Koç öğretmenlerimizin yakın takibi ile hedeflerine ulaşmak konusunda yardımcı oluyoruz. Sadece hafta sonu Sadece hafta içi Ya da Hem Hafta içi ve sonu Kurslarımıza ücretsiz katılabilirsiniz. Erasmus Plus Projelerimiz ile yurt dışı ziyaretleri, gezileri ve hatta yurt dışı yıllık eğitimleri düzenliyoruz. Her yıl bilim fuarları ve şenlikleri yaplan okulumuz iyi örnekler fuarına da davet edilmeye layık görülüyor. Projelerimiz Mersin bölgeyeİzmir Felsefe Yarışmalarına vb... pek çok yere gidiyor ve 2. lik 3. lük ödülleri ile dönüyor. Yüzme ve Satranç ta Türkiye ve Uluslar arası derecelere sahip olduk. Milli Yüzücümüz ayrıca bu yıl Fransa da okulumuzu temsil edecek. Badminton alanında il birincilikleri alıp bölgelere gittik. Voleybol İl birinciliğimiz, Futsal kız ve erkeklerde 3.lük, 4. lük Taekwondo da kızlar ve erkeklerde il birincilikleri. Bu yılki başarılarımızdan bazılarıdır. Tiyatro 10 Kasım, Şahinbey, Çanakkale vb... birçok il genelinde yapılan tiyatro gösterilerinde okulumuz özellikle görevlendirildi. Ayrıca okul içinde de tiyatro oyunlarımız mevcuttur.

Şiir dinletisi

Büyük Şairlerimizden, Türk şiirinn aksakalı Bahaettin KARAKOÇ başta olmak üzere okulumuza şarilerimiz yazarlarımız davet edilip güzel paylaşımlarda bulunuluyor.

- Genç Meclis

TBMM benzeri bir ortam oluşturularak demokrasi ve işleyişleri hakkında öğrencilerimizin deneyim sahibi olmaları sağlanıyor.

- Münazara

İl içi ve dışında münazara yarışmalarına katılarak dereceler aldık. Yapıcı tartışma ortamları, kendini ifade edebilme, topluluk önünde konuşma vb... alanlarda öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunuyoruz.

- Kariyer Günlerimiz.

Çevre üniversitelerden akademisyenler, gazetelerden ünlü yazarlar, Gaziantep Barosundan avukatlar ve daha pek çok alanda başarılı hocalarımızı okulumuza davet edip meslek alanları hakkında sizleri bilgilendirip rehberlik servisimizin desteği ile yönlendirme çalışmaları yapmaktayız. - Okul Dergimiz Çalışmalarına - Şiir Yarışmalarına - Kompozisyon Yarışmalarına katılabilirsin. Edebi yanınızı geliştirmek için çeşitli olanaklarımız vardır.

- Başarıları bursları

Başarılarınız karşılığında yada ihtiyaç durumunda okul olanakları dahilinde burs veriyoruz. Üniversiteye yerleştirmede okulumuz her geçen yıl daha yüksek bir başarı eğrisinde. Bu yıl %65 başarı gösterdik. Yeni mezunlarımızdan da daha yüksek bir başarı bekliyoruz.

Kazanılan bölümler kaliteli bölüm, fakülte ve üniversitelere yapıldığından bu rakam size düşük geliş olabilir ama yanılmayın! Geçen Yıl Şükrü YILDIZ adındaki öğrencimiz TM alanında Türkiye 876. sı oldu. Öğretmenlerimizin %75´i sınavla Anadolu Liselerine yerleştirilmiş kaliteli deneyimli ve dinamik öğretmenlerden oluşmaktadır.

Sadece Akademik değil sosyal ve kültürel alanda başarılı olan yuvamıza sizleri de bekliyoruz. Emeğiniz emanetimizdir.
 • Öğretmen :45.
 • Öğrenci :634
 • Derslik :24
 • Konferans Salonu :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Oyun Odası :1
 • Kütüphane :1
 • Revir:1
 • Saatler: 08:00 DERS BAŞLAMA VE 15:10 BİTİŞ SAATİ
 • Isınma: DOĞALGAZ
 • Bağlantı: Metro Ethernet
 • Yabancı Dil:
 • LGS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi: % 68
 • Sportif Etkinlikler: Yüzme,Futsal,satranç
 • Bilimsel Etkinlikler: Bilim fuarı, Bilim şenliği, Robot Yarışmaları
 • Güneykent Mahallesi 102267 Nolu Sokak No2 Şahinbey/Gaziantep
Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Adres

Güneykent Mahallesi 102267 Nolu Sokak No2 Şahinbey/Gaziantep

Telefon

0 342 360 97 77

Fax

0 342 360 97 78

web

http://imkbanadolulisesi.meb.k12.tr

Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Gaziantep İMKB Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız