Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi

Zonguldak / Ereğli

Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi
 • Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Zonguldak
İlçesi Ereğli
Başarı Puanı (OBP) 95.2137
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi Zonguldak ili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2005-2006 eğitim öğretim yılında yabancı dil ağırlıklı liselerin Anadolu lisesine dönüştürülmesi kapsamında Zonguldak Ereğli Lisesi'ne ait A blok binasında hizmete başlamıştır.

Kuruluş aşamasında müdür vekili, 1 müdür yardımcısı ve 15 kadrolu öğretmen ile eğitime başlayan okulumuz 2011-2012 eğitim-öğretim yılında geçici olarak hizmet verdiği Ereğli Lisesi'ne ait B Blok binasından ayrılarak Kepez Mahallesindeki İMKB tarafından yaptırılan binasına taşınmıştır. Okul binası İMKB tarafından yaptırıldığı için Ereğli Atatürk Anadolu Lisesi olan adı Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Kdz Ereğli Atatürk Anadolu Lisesi'ni görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş, yönetici, öğretmen kadrosu, öğrenmeye açık donanımlı öğrencileri, mezunları, kurumla bütünleşmiş velileriyle birliktelik sağlayarak; Katılımcı, kendine güvenen, öğrenmeyi temel gereksinim olarak gören, kendisiyle barışık, toplumsal aydınlanmada ve çağdaşlaşmada öncü olan, doğaya duyarlı, sosyal ve kültürel etkinliklerde başarılı, her biri ayrı bir değer olan öğrencilerini, en iyi şekilde yetiştirerek ülkenin seçkin üniversitelerine yerleştiren ve hayata hazırlayan güçlü bir kurum haline getirmek.

Misyon Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, laik, demokrasinin gereklerini yerine getiren, milli kültür ve değerlerini özümsemiş gençler yetiştirmektir. Bu bilinçle biz, öğrencilerimizin 21. yüzyılın ihtiyaçlarına uygun eğitim ve öğretim almalarını gerçekleştirmek, gözlem gücü gelişmiş, teknolojiyi kullanan, analiz yapabilme kabiliyeti bulunan öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, öğrencilerin bireysel farklılıklarının doğal olduğunu benimseyerek yeteneklerini ön plana çıkarmak; duyarlı, sorumlu, gelişimci, yenilikçi, saygılı, cesur, özgüveni gelişmiş hoşgörülü bireyler olarak yetiştirmek; Topluma, cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı, insanlığın ortak kültürel mirasına katkıda bulunan, vatan ve millet sevgisi ile yüreği çarpan, Türkçeyi çok güzel kullanan ve koruyan, en az bir yabancı dil bilen bireyler kazandırmak için varız.

Başarılar Lys sınavına giren öğrenci sayısı:108 Üniversiteye yerleşen toplam Öğrenci sayısı:79 Lisansa yerleşen öğrenci sayısı:79 Yerleştirme Yüzdesi:%72,5
 • Öğretmen :32
 • Öğrenci :510
 • Derslik :18
 • Müzik Sınıfı :Resim Sınıfı :
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 15:40
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 YGS %100
 • 2014-2015 YGS %100
LYS´de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 69%
 • 2014-2015 79%

Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kepez Mah. 1 Nolu Kayalık Sok. No 67 Ereğli /Zonguldak

Tel: 3723164150

Fax: 3723164151

web: http://eaal67.meb.k12.tr

Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Ereğli İmkb Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gülüç İbrahim İzmirli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Oktay Ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Atatürk Anadolu Lisesi Zonguldak Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mehmet Ali Ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Devrek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://eaal67.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız