Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi

Antalya / Alanya

Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi
 • Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.3499
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi Antalya ili Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.3499".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
93.3499
2020
90.4648
Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Oba Mah. Eczacılar Cad. No28 Alanya /ANTALYA

Tel: 0242 538 74 84

Fax: (242) 538 7484

web: https://onyal.meb.k12.tr

Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Kemal]

Benim taban puanım virgülle geçiyor benii alırlar mi

2021-06-09 18:39
 
0
 
0
[Miralay Fethi Bey]

#hedefpihal

2021-03-23 11:33
 
0
 
0
[Puanlayıcı]

5/10

2021-01-06 08:49
 
0
 
0
[saçma okul]

milletin tc kimlik nolarını sitesinde paylaşan bi okula niye gideyim ki? #hedefpihal

2020-12-22 22:18
 
0
 
0
Reklam
[Mağdur]

Oba Nazmi Yilmaz a çocuğunu göndermek için ikametgâhını Oba ya aldıran insanlar bu okula gitmek için çabalayan ve adresi zaten hep kayıt bölgesinde olanlara çok büyük haksızlık yapıyorlar.Bunun önüne nasıl geçilir bilemiyorum ama uyanık olan tanıdığı olan her zaman yine 1 -0 önde.Tanidigi olmayan yine mağdur😶

2019-07-22 17:22
 
0
 
0
[Melek]

Baska sehirden geldim.bu okula oglumun naklini yapacaktim.puani tutuyordu.son anda puan yukseltildi.simdi uzak olan kestele yollamak zorundayim cok buyuk hakszlik.yardimci olunsun istiyorum.birkac rakamla oglum magdur oldu.lise 3 gidecek bu yeni donende (( ( 0541 715 0772) vatsaptan ulasip yardimci olunursa cok sevinirim.

2018-08-06 00:49
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Iraz-Düriye Duran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Aldemir- Atilla Konuk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Nevzat Saygan-Levent Saygan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://onyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız