Abidinpaşa Anadolu Lisesi

Ankara / Mamak
Abidinpaşa Anadolu Lisesi
 • Abidinpaşa Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 86.4383
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Abidinpaşa Anadolu Lisesi Ankara ili Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Abidinpaşa Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Abidinpaşa Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Abidinpaşa Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1880-1886 yılları arasında Ankara’da valilik yaptığı sırada şehre bir çok hizmetleri olan Abidinpaşa’nın adı semtimize verilmiştir. Okulumuzun adı semtimizden gelmektedir. Okulumuz 1965-1969 eğitim-öğretim yılında Akdere Ortaokulu adı ile eğitime başlamıştır. Daha sonra semtin adının Abidinpaşa olması nedeniyle okulun adı Abidinpaşa Ortaokulu olarak değiştirilmiştir. Çevre nüfusunun artması ve okulun konumu dikkate alınarak 23.03.1973.tarihinde liseye dönüştürülmüş ayrıca bünyesinde akşam lisesi de açılmıştır.20.09.1977 yılında akşam lisesi kaldırılmıştır.
1987-1988 öğretim yılında ihtiyaç üzerine bünyesinde ortaokul da açılmıştır. Okulumuz 1996-1997 yılından itibaren yabancı dil ağırlıklı lise olarak da hizmet vermiştir.
         Liselerin 4 yıla çıkarılması ile yabancı dil ağırlık lise 2007 yılında son mezunlarını vermiş ve kapanmıştır. Daha sonra genel lise olarak eğitime devam eden okulumuz 26.04.2010 tarihli bakanlık onayıyla Anadolu lisesine dönüştürülmüş ve halen Anadolu Lisesi olarak eğitim- öğretime devam etmektedir.
VİZYON :
Çağdaş uygarlığın tüm gereklerini yerine getirmiş, bilgi ve teknolojiyi kullanabilen, akademik alanda başarıyı yakalayan bireyleri hayata hazırlamak.
MİSYON :
Tüm insanlığa hizmeti ilke edinmiş, ülkesini ve milletini seven, bağımsızlığı esas alan bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla: tüm öğrencilerimizin bedenenve ruhen gelişimini destekleyen eğitim ve öğretimi bir ömür boyu sürdürebilir, bir çaba olarak gören etkin ve öncü bir kurum olmaktır.
BAŞARILAR :

Adres: Tıp Fakültesi Cad. No133 Mamak/ANKARA

Tel: (312) 364 39 51

Fax: 312 364 04 85

web: http://abidinpasaanadolulisesi.meb.k12.tr

Abidinpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 199
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Abidinpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Abidinpaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Abidinpaşa Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abidinpaşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abidinpaşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Abidinpaşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Abidinpaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız