Kalaba Anadolu Lisesi

Kalaba Anadolu Lisesi
 • Kalaba Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 51
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 90.5038
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili Almanca
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Kalaba Anadolu Lisesi Ankara ili Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kalaba Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kalaba Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kalaba Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
 Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nün olurlarıyla ve 1994–1995 eğitim – öğretim yılından itibaren Kalaba Lisesi bünyesinde açılmıştır.
     Zamanla Kalaba Lisesi ve Anadolu Lisesi Kalaba Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmesi düşüncesiyle İngilizce branşında iki sınıf, Almanca branşında bir sınıf olarak faaliyete geçmiştir.02.01.1996 tarihinde Kalaba Anadolu Lisesi olarak ayrı müdürlük halinde ve Kalaba Lisesi’nin eski binasında faaliyetini sürdürmeye 354 öğrenci, iki şube ile devam etmiştir. 11 Ekim 1996 günü okul personeli ve öğrencileri ile ilgili Ortaöğretim Genel Müdürlüğü genelge hükümleri doğrultusunda Sanatoryum Caddesi 168/A adresindeki bugün eğitim öğretime devam ettiği binasına taşınmıştır.
Vizyon
21. yy´da gelişmelerin önünde model ve lider bir eğitim kurumu olmaktır.
Misyon
Öğrencilerimizi yaşamı anlayıp yön veren hale getirmek için öğrenme merkezli yöntem ve tekniklerle eğiten Kalaba Anadolu Lisesiyiz.
Başarılar
Adres

Sanatoryum Caddesi NO168/ A 06290 Keçiören/ANKARA

Telefon

358 25 85

Fax

358 25 85

web

http://kalabaanadolulisesi.meb.k12.tr

Kalaba Anadolu Lisesi ile ilgili 51 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kalaba Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Kalaba Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kalaba Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kalaba Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kalaba Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kalaba Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kalaba Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız