Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

Ankara / Altındağ

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
 • Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 72.6027
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Ankara ili Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
YILDIRIM BEYAZIT ANADOLU LİSESİ, adını bünyesinde öğretime başladığı Yıldırım Beyazıt Ortaokulundan almıştır. Her iki okulumuzun adını aldığı Yıldırım Beyazıt IV. Osmanlı padişahı (1389-1402) olup I. Muradın büyük oğlu ve halefidir. Yıldırım Beyazıt Ortaokulu başlangıçta şimdiki Yıldırım Beyazıt İlkokulunun binasında açılmış. 1962 yılında okulumuz binasına taşınmıştır. Daha sonra, bünyesinde Yıldırım Beyazıt Akşam Ortaokulu faaliyetlerini sürdürmüştür. Altındağ’ın bu önemli eğitim kurumu 1989-1990 öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmesi sebebiyle 1990-1991 öğretim yılı sonunda Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Eğitim ve Öğretimini tamamlayarak artık hatıralarda yaşayacaktır. 
Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 1989-1990 öğretim yılında Anadolu Lisesi olarak Eğitim ve Öğretime başlamış ve Okulun Kurucu Müdürü Osman CEHRİ, Müdür Başyardımcısı Hüseyin DEMİR, Müdür Yardımcıları Cazibe AYIKOĞLU, Eşref SAĞLIK, Fazıl YILMAZ ve Hüseyin DÖNER’den oluşan idari kadrosunun üstün çabalarıyla kuruluşunu tamamlamıştır. 15 dönüm arsa üzerine kurulan okulumuz; derslik binası, yemekhane binası ve spor salonu olarak üç binada eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.
Vizyon:
Biz Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi olarak, sahip olduğumuz başarı geleneğini devam ettirerek; bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişmeye açık, farklılıkları zenginlik kabul eden, hoşgörü sahibi gençler yetiştirerek; sosyal, kültürel ve bilimsel alanda okulumuzu önde gelen ve tercih edilen kurumlarından biri yapmak.
Misyon:
Biz Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi olarak, öğrencilerimizi; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini sağlayarak; onları yüksek öğrenime donanımlı bir biçimde hazırlayıp, Demokratik bilince sahip sevgi ve saygı değerlerini yaşamın her alanında koruyan, ulus ve yurt sevgisini üstün tutan bir anlayış içinde yetiştirmek.
Başarılar
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: BABÜR CADDESİ NO15 ALTINDAĞ ANKARA

Tel: 03123165978

Fax: 03123183790

web: http://ankaraybal.meb.k12.tr

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ankaraybal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız