Sümer Fen Lisesi

Kayseri / Kocasinan

Sümer Fen Lisesi
 • Sümer Fen Lisesi
  Ekle
 • 298
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 453.2631
Yüzdelik Dilimi 0.97
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Sümer Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Sümer Fen Lisesi Kayseri ili Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sümer Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Sümer Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 453.2631 0.97
2020 461.7684 0.99
2019 480.4838 1.01
2018 413.9825 1.52
2017 486.8155 3.14
Sümer Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
180
2019
120
2018
120
Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu karar SÜMER FEN LİSESİ olarak hizmet vermeye devam edecek. Okulumuz 2017 - 2018 Eğitim Öğretim sezonundan itibaren kademeli olarak Fen Lisesi olarak öğrenci kaydına başlayacaktır.

Sümer (FEN) Lisesi, 1968´den bugüne milletimize, ülkemize hizmet eden pek çok bilim insanı, siyasetçi, bürokrat, sanayici, iş adamı, sanatçı ve sporcusu ile gurur duymaktadır.

İlimizin bu en köklü lisesi, her şeyden önemlisi, topluma iyi bir insan, iyi bir vatandaş yetiştirmeyi hedef edinmiştir. Çok güçlü okul aile birliği ile hedeflere ulaşmak için yoğun çabalar harcanırken, işin en güzeli, mezun ettiği öğrenciler tarafından kurulan Sümer Lisesi Mezunlar Derneği okula ciddi destekler sağlamakta, başarılı pek çok öğrenciye karşılıksız burs vermekte, okulumuzu ülkemizin en başarılı ve en kaliteli lisesi haline getirebilmek için okulla iş birliği içerisinde çalışmaktadır.

Nitekim bu çalışmaların karşılığı olarak adım adım hedefler gerçekleştirilmekte, Sümer Lisesi, ilimizin ve ülkemizin en başarılı lisesine dönüşmektedir.

Derneğimizin, bir başka hedefi, vakıflaşarak Sümer Lisesini dünyanın en saygın liselerinin arasına sokmaktır. Bu doğrultuda, fiziki yapı da hızla standartların üzerine yükseltmektedir. Çok büyük hedefleri olan böyle bir lisede öğrenim görmek, gençler için bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı birlikte yaşamak ve öğrencilerimizin hayallerinin gerçekleştiğini görmek çok keyifli olacaktır.

Okulumuz Hakkında: Sümer (FEN) Lisesi, 1968´den bugüne milletimize, ülkemize hizmet eden pek çok bilim insanı, siyasetçi, bürokrat, sanayici, iş adamı, sanatçı ve sporcusu ile gurur duymaktadır. İlimizin bu en köklü lisesi, her şeyden önemlisi, topluma iyi bir insan, iyi bir vatandaş yetiştirmeyi hedef edinmiştir. Çok güçlü okul aile birliği ile hedeflere ulaşmak için yoğun çabalar harcanırken, işin en güzeli, mezun ettiği öğrenciler tarafından kurulan Sümer Lisesi Mezunlar Derneği okula ciddi destekler sağlamakta, başarılı pek çok öğrenciye karşılıksız burs vermekte, okulumuzu ülkemizin en başarılı ve en kaliteli lisesi haline getirebilmek için okulla iş birliği içerisinde çalışmaktadır. Nitekim bu çalışmaların karşılığı olarak adım adım hedefler gerçekleştirilmekte, Sümer Lisesi, ilimizin ve ülkemizin en başarılı lisesine dönüşmektedir. Derneğimizin, bir başka hedefi, vakıflaşarak Sümer Lisesini dünyanın en saygın liselerinin arasına sokmaktır. Bu doğrultuda, fiziki yapı da hızla standartların üzerine yükseltmektedir. Çok büyük hedefleri olan böyle bir lisede öğrenim görmek, gençler için bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı birlikte yaşamak ve öğrencilerimizin hayallerinin gerçekleştiğini görmek çok keyifli olacaktır.

Burs İmkanları: Okulumuz, mezunlar derneğimiz aracılığı ile başarılı ve başarısını sürdüren pek çok öğrencimize okulumuzdaki öğrenimi süresince karşılıksız burs veren tek devlet lisesidir. Ayrıca ihtiyacı olan öğrencilerimize üniversite öğrenimi süresince de burs vermeye devam etmektedir. Hedef, burs alan öğrenci sayısını her yıl artırarak, öğrencilerimizin başarılarını ödüllendirip, ihtiyaçlarını gidermelerine destek olarak milletine hizmet eden hedefli ve donanımlı; kimlikli ve kişilikli bireyler yetiştirmektir.

Yemekhane: Okulumuzun yatılı öğrencileri yemekhaneden karşılıksız faydalanabilmekte, yatılı olmayan öğrencilerimizde isterlerse öğretmenleri ile birlikte çok uygun fiyatlarla öğle yemeği yiyebilmektedirler.

Spor Alanları ve Sosyal,Kültürel,Bilimsel,Sportif Faaliyetler: Okulumuz öğrencilerinin yararlanacağı 5 basketbol-voleybol sahası, 1 halı saha ve kapalı spor salonu mevcuttur.Sınıflar arası futbol,basketbol,voleybol turnuvaları bu sahalarda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca satranç kulübümüz, il birinciliği ve Türkiye derecelerine sahip olan okulumuzun önemli kulüplerinden biridir. Öğrencilerimiz tarafından tiyatro,müzik,şiir gibi güzel sanatlara yönelik çalışmalar yapılıp sergilenirken, TÜBİTAK,Üniversitelerle işbirliği (AGÜ,Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, önümüzdeki dönemde Hacettepe ve Boğaziçi Üniversiteleri de dahil edilecek) çalışmaları ile bilimsel faaliyetler de yoğun bir şekilde sürdürülmektedir.

  Toplantı Salonu: Okulumuza hayırseverlerin yaptırmış olduğu son derece modern toplantı salonunda, sınıflar ve öğrencilerimiz ile ilgili tüm değerlendirmeler, şube öğretmenleri tarafından her ay ilgili müdür yardımcısı ve sınıf rehber öğretmeni eşliğinde yapılmakta ve öğrencilerimizin tüm öğretmenleri tarafından daha iyi tanınmaları sağlanmakta,başarı grafikleri sürekli izlenmektedir. Bu salon ayrıca öğretmenlerin gelişimi için yapılan seminer çalışmaları, değerlendirme toplantıları için de kullanılmaktadır.

Kütüphane: Okulumuz Kütüphanesi 2013-2014 öğretim yılında yenilenmiş güncel kitaplarla zenginleştirilmiş olup güncellemeler devam etmektedir. Aynı zamanda kütüphanemizde internet erişimi ve dijital yayınlar öğrencilerimizin eğitim hizmetine sunulmaktadır.Kütüphanecilik kulübü vasıtası ile kitap okuma günleri,şiir dinletileri,kitap sevgisi kazandırma gibi konularda çalışmalar yapılmaktadır.

Teknolojik İmkanlar: Okulumuzda, son derece modern fen,bilgisayar laboratuvarları, kütüphane mevcuttur.Sınıflarımız da teknolojinin tüm imkanlarına sahiptir.Sınıflarımızda dersler teknolojinin tüm imkanlarından faydalanılarak yapılmaktadır. 

Üniversiteye Hazırlık Programı: Öğrencilerin ders ve YGS-LYS başarılarını yükseltebilmek için okulumuzda her sınıf seviyesinde hafta sonu kurs ve hafta içi okul çıkışı etüt çalışmaları yapılmaktadır.

Okulumuzda Yatılılık Hizmetleri: Okulumuzda isteyen öğrenciler için yatılılık hizmeti verilmektedir.

Laboratuvar: Okulumuzda bulunan laboratuvarlar sayesinde öğrencilerimiz teorik olarak öğrendiklerini uygulama imkanına sahip olmaktadırlar. Ayrıca ulusal yarışmalara da bu laboratuvarlarda üretilen projelerle öğrencilerimiz katılmaktadır.

Sağlık: Okulumuz revir ve resmi görevli hemşireye sahiptir. Tüm öğrencilerimize buradan sağlık hizmeti verilmektedir.

Sümer Fen Lisesi Kız PansiyonuPansiyonumuz 144 yatak kapasitelidir. 6 kişilik odalardan oluşan 3 katlı binaya sahiptir.Pansiyonumuzda Gece Güvenlik görevlisi ve Hemşire bulunmaktadır.Her gün 19:00 ile 21:45 arasında etüt yapılmaktadır

Sümer Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sümer Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe
Sümer Fen Lisesi
Sümer Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Kocasinan
  İlçe

Adres: ümer Mah. Kazım Yedekçioğlu Sokak No/5 Kocasinan /KAYSERİ

Tel: 0(352) 338 11 80

Fax: 0352 339 71 38

web: http://sumerfenlisesi.meb.k12.tr/

Sümer Fen Lisesi ile ilgili 298 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Nemo.]

Merhabalar, ben bu okulda 9. sınıf öğrencisiyim ve şunu farkettim ki üst sınıflar okuldan genellikle memnunken biz 9. sınıflar okula pek ısınamadık (yavaş yavaş). Okul gayet güzel ancak özel okullardan gelen bazı arkadaşlar okulu beğenmedi ama kıyaslama yapılması saçma çünkü orası özel burası devlet, ortamı çok farklı olur. Okulda 2 haftada bir denemeler yapılıyor. 9. sınıflar hariç okul etütleri mevcut. Öğretmenler genel anlamda iyi öğretmenler (hele Ünsal hoca çok tatlı). Yani okul güzel. Kayseri’deki bir iki istisna dışında en iyi liselerden. Ya okul güzel işte Osman Ulubaş olmaz ise burayı yazın.

2021-12-28 19:55
 
0
 
0
[Veliyim]

İşin aslı bu okulun öğretmenleri değil , öğrencileri başarılı. Öğretmenlerinde bir fevkaladelik göremedim ama öğrenciler birbirlerini çalışmaya itiyor. Öğretmenler bu okula kendi reklamını yapmak adına geliyor. 9. Sınıflar matematik öğretmenlerinden hiç memnun değil. Rehberlik 9. Sınıflara neden hizmet vermiyor, rehberlik bölümü ne iş yapıyor anlamıyorum. Sonradan bir okul, bence burayı kazanmak için harcanan hiçbir emeği hak etmiyor. Seçkin öğrenci seçkin öğretmen ister. Umarım bu yazdıklarımı yetkililerden de birileri okur.

2021-10-30 19:26
 
0
 
0
[Sümerli]

Okulda 9.sınıfta okuyorum beklentilerimin üstünde buldum okulu sadece okulumuzun erkek pansiyonu yok ama 1,2 yıl arası yapılıcak okulumuzun öğretmenleri çok iyidir çoğu tanınan ve harika hocalardır hocalarımızın hepsi hacettepe boğaziçi gibi yerlerden mezun olmuş hemde bazıları doktora yapmış hocalardır.Okulumuzda 2 haftada bir kazanım sınavı yapılır. Eksiklerimiz tamamlanır. Teknofes ve mebrobotta da bir çok takımımız vardır. Düzenli olarak bu takımlar çalışır. Hem de bu yıl yapayzeka alanında sümerzeka teknofestte 4. olmuştur. Aynı zamanda ulaşım kolaydır yakınlarda bir sürü durak vardır .Okulumuzun hemen önünde adliye olduğu için okulumuz çok güvenlidir. (okulumuzun kullandığı servis firması coşkun tur´dur.

2021-10-14 21:53
 
0
 
0
[Öğrenci]

Ulaşım kolaydır, Cumhuriyet Meydanı´ndan Kayseri Adliye´ sine giden herhangi bir otobüse binebilirsiniz. Adliyenin önünde inin, okulun tabelasını göreceksiniz. Adliyenin arkasındaki yoldan ilerlediğinizde Sümer Kampüsünü ve okulun ön bahçesini göreceksiniz. Kapının önünde güvenlik görevlisinin bulunduğu kabin vardır.

Öğretmenleri seçkin, kaliteli ve saygıdeğerdir. Sosyal etkinlikler her yıl yapılmaktadır. (Geçen yıl pandemi nedeniyle şiir dinletisi programımız ne yazık ki iptal oldu.) Müdürümüz ve müdür yardımcılarımız anlayışlıdır. Aylık deneme sınavları ve geziler yapılmaktadır. 9 - 10. sınıf öğrencileri için yıllık gönüllü İstanbul - Çanakkale gezileri düzenlenir. 11 - 12. sınıf öğrencileri için üniversite gezileri düzenlenir. Her yıl
öğretim yılından bir veya birkaç gün önce Yasemin Avanoğlu Aydoğan´ın başkan olduğu Sümer Lisesi Mezunlar Derneği toplanır.

Pansiyon müdür yardımcısı bazı konularda çok katı olabilmektedir. Pansiyon yemekleri fena değildir. Hafta sonu, cumartesi günleri öğleden sonra saat 5´e kadar dışarı çıkabilirsiniz. Pazar günü çıkmak için yazılı izin belgesi gerekir. Evci izinleri perşembe gününden itibaren yazılır, evci iznine çıktığınızda bir geceyi dışarıda geçirmeniz gerekir. Akşama kadar pansiyona geri dönüş yapabilirsiniz.

Kantindeki yiyecekler fena değildir, tostlar doyurucudur. Fiyatlar ortalamadır.

Cuma günleri okul saatine yetişmek şartıyla dışarıdan yemek yiyebilirsiniz.

Spor salonu standarttır. Voleybol, basketbol, masa tenisi ve badminton oynayabileceğiniz alanlar vardır. Soyunma odaları ve duşa kabinler vardır. (duşa kabinleri henüz duş hiç kullanmadık.)
Okulun arkasında futbol ve basketbol sahaları vardır.

Sorularınız varsa bana e mail adresimden ulaşabilirsiniz. Şu an Sümer Fen Lisesi son sınıf öğrencisiyim, pansiyonda kalıyorum.

2021-07-31 20:34
 
0
 
0
Reklam
[Atsız]

9. Ve 10. Sınıfta geçiş yapabilirsin

2021-07-27 16:46
 
0
 
0
[cevap]

Anadolu Lisesinden Fen Lisesine kaçıncı sınıfta geçmek istediğine bağlı

2021-07-27 14:39
 
0
 
0
[Aaaaa]

Bu yıl taban öğrenci dilimini öğrene bilir miyim teşekkür ederim birde okula Anadolu lisesinden daha sonra gecic yapıla bilirmi

2021-07-27 06:44
 
0
 
0
[atsız]

[Karoq] sen ne dediğin farkında mısın? Burada okul hakkında merak eden insanlara, görüş ve önerisi olanlar bildikleri kadarıyla yardım etmeye çalışıyorlar.

2021-07-24 01:52
 
0
 
0
[Karoq]

Enerjinizi ve vaktinizi buradaki eleştiri ve tavsiyelere cevap vermek için harcayip gençlerin başarilari için harcamadiginizi fark ettiğinizde okulun marka değeri daha iyi olur kanaatindeyim.

2021-07-23 21:33
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 171

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 298

Sümer Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 124

Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 87

Sami Yangın Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Melikgazi Kayseri Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sümer Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Sümer Fen Lisesi kaç puan 2022 453.2631
Sümer Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Sümer Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Sümer Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Sümer Fen Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Sümer Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Sümer Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sümer Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sumerfenlisesi.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sümer Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sümer Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Sümer Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sümer Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız