Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi

Gaziantep / Şahinbey
Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İl Gaziantep
Okulun Taban Puanı 349.8564
Güncel Yüzdelik Dilimi 19.68
Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 349.8564 19.68
2019 353.8408 24.93
2018 282.8676 26.33
2017 445.1670 -
2016 - -

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki olanaklarını, Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin öğretmen başarı durumunu, Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 28

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

Gaziantep Tobb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Gaziantep Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Nizip Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şahinbey Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz