Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Adıyaman / Besni

Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 6
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.7288
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Adıyaman ili Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.7288".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
85.7288
2021
88.0848
2020
81.1834
Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[isme gerek yok]

öncelıkle geleck olan genclere söyluyorum bence besnının en saglıklı gelısen ve yakında fen lısesıyle aynı sevıyede olacagına ınandıgım bı okul okul okadar ıyıkı her 3yada 4 haftada bır okul genelı deneme oluyosun dereceye gırenlere odul verıyolar okul yada sınıfca gezıyo gıdebılıyosunuz yanı çok eğlencelı ve egıtım yonundende sosoyal yondende baya aktıf bı okul öğretmenlere gelınce hepsi çok ıyı ve anlayıslı ogretmenler ve hedefımız yuksek olan bı okul burası yanı sosoyal basarı yonundende henuz4 yıldır kurulmus olamsına ragmen gayet basarılı ve terbıyelı dısıplınlı bı okul yer olarakta cok ıyı tek olumsuz yönü okula formasız gıremıyosun kı bu bence asla olumsuz degıl ogrencı oldugun bellı oluyo bılmıyorum kısacası bence hatta cogu kısı tarafınca boyle dusunuluyo çok basarılı ve basarılı olacak bı okul burda okudugum için şanslı ve mutluyum

2022-06-05 13:09
 
0
 
0
[diken]

okul çok güzel bence tercih edin

2022-05-16 17:34
 
0
 
0
[Nuri ozturk]

Merhabalar ben obb 80 nakil istesem kabul olurmu

2021-09-13 18:29
 
0
 
0
[Başka birisi]

Okul bence besninin en sağlıklı gelişen okulu.

2021-03-08 23:53
 
0
 
0
Reklam
[Birisi]

Fen lisesinde de çalışmış öğretmenler var ve disipline gayet düşkün bir okul bende yeniyim okulda cokda bir bilgim yok ama şuana kadar anladığım bu

2020-11-16 22:12
 
0
 
0
[Birisi]

Fen lisesinde de çalışmış öğretmenler var ve disipline gayet düşkün bir okul bende yeniyim okulda cokda bir bilgim yok ama şuana kadar anladığım bu

2020-11-16 22:12
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Gölbaşı Yunus Emre Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Yunus Uğur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Abidin Tanrıkolu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi kaç puan 2023 85.7288
Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Besni 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz