Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Mersin / Yenişehir
Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İl Mersin
Okulun Taban Puanı 346.5795
Güncel Yüzdelik Dilimi 20.65
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Mersin ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'ne nakil almayı planlıyorsanız Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 346.5795 20.65
2019 361.7279 22.50
2018 282.7484 26.37
2017 399.8931 8.87
2016 204.1850 -

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin başarılarını, Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin fiziki olanaklarını, Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin öğretmen başarı durumunu, Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Eyüp Aygar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Yahya Akel Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

İçel Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 73

Mersin 75.yıl Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Tarsus Şehit Halil Özdemir Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz