Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 170
Okulun Taban Puanı 361.7279
Güncel Yüzdelik Dilimi 22.50
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Mersin ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 361.7279 22.50
2018 282.7484 26.37
2017 399.8931 8.87
2016 204.1850 -
2015 - -

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin başarılarını, Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin fiziki olanaklarını, Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin öğretmen başarı durumunu, Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 'nin kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar