Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Adana / Çukurova

Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 414.2872
Güncel Yüzdelik Dilimi 10.04
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 414.2872 10.04
2018 329.8014 13.09
2017 462.5493 12.15
Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu olup sosyal bilimler ve fen bilimleri başlığı altında çalışmalar yapan bir okuldur. Sadece bir imamhatip okulu olarak görmemeniz gerekir. İlk yılına rağmen 427 taban 496 tavan ile açmıştır ki proje okulu olacağı çok geç haber verilip reklamı düzgün yapılamamasına rağmen.

Eğitim açısından gerçekten kaliteli bir okul öğretmenleri bile seçilerek alınıyor. Adana'daki 2 proje okulundan birisidir. Bir diğeride AFL'dir.

Okulumuza her hafta bir prof. ,yazar,uzman.. gelip seminerler veriyor normalde para yatırarak gireceğiniz seminerlere ücretsiz girebiliyorsunuz hatta misafir dahi getirebilirsiniz.Adana gençlik merkezininde en çok ilgilendigi okullardan birisi olmak gururumuza gurur katıyor. Sizide aramızda görmek bizi mutlu edecektir.

Okulumuz fen lisesi ve sosyal bilimler proje okulu olarak bakanlık onayı ile 14.06.2016 tarihinde açılmış ve 19.09.2016 tarihinde eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuz Millî Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği'ne uygun olarak yazılı ve sözlü sınavla öğrenci almaktadır. 48 kişilik kız pansiyonu bulunmaktadır.

 • Öğretmen :15
 • Öğrenci :102
 • Derslik :32
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :3
 • Öğretim Şekli :Normal Eğitim
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Tel 0322 232 1520
 • Fax 0322 232 1520
TOROS MAH. 78154 SK. NO 1 ÇUKUROVA / ADANA
  http://humeyraokten.meb.k12.tr
Bu okula 10 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları

Ayrıca Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum