Aksaray Merkez Anadolu Lisesi

Aksaray / Merkez

Bilgi Ekle
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
3
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.2327
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Aksaray Merkez Anadolu Lisesi Aksaray ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Aksaray Merkez Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Aksaray Merkez Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "93.2327".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
93.2327
2022
93.3974
2021
93.7113
2020
84.8378
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 91.2948
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Aksaray Merkez Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Aksaray Merkez Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Günümüzde Aksaray Lisesi olarak kullanılan tarihi bina Cumhuriyet Döneminin Aksaray?daki ilk mimari eserlerinden bir tanesidir. Açılışın idadi olarak tasarlanmasına rağmen ilkokul, ortaokul ve lise olarak hizmet vermiştir. Aksaray?ın köklü bir eğitim kurumudur. Aksaray Lisesi gerek Aksaray halkına gerekse Anadolu?nun farklı şehirlerinden gelen öğrencilere eğitim vermiştir. Aksaray şehrindeki meskûn olan gayri müslim ailelerin çocukları ve Aksaray şehrine yerleştirilen mübadil ailelerin çocuklarına eğitim vermiştir. Çalışmamızda Aksaray Lisesinin mevcut arşiv kaynakları doğrultusunda tarihsel gelişimi ve okulun ilk idarecileri ile okuldan mezun olarak gerek akademik dünyada gerekse Türk siyasi hayatında önemli yer edinmiş şahsiyetleri araştırılmıştır.

Aksaray Merkez Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Aksaray Merkez Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sofular Mah. Gündoğdu Cad. No. 1 68100 AKSARAY

Tel: 0.382.213 10 70

Fax:

web: https://aksarayanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Benim obp puanım 95.7723, okula alabiliyor musunuz?

2022-05-12 19:52:13
 
0
 
0

Okulun resmini editör neden koymamış

2021-07-12 00:28:05
 
0
 
0

İnanılmaz güzel tarihi binası var, işini ciddi yapan öğretmen ve idareciler

2021-07-12 00:26:53
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Somuncubaba Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Eskil Eşmekaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Osman Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Süleyman Köse Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi kaç puan 2024 93.2327
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Aksaray Merkez Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aksaray Merkez Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Aksaray Merkez Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://aksarayanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Aksaray Merkez Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Aksaray Merkez Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Aksaray Merkez Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aksaray Merkez Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız