Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0442 5023043
04425023044
Adres Şükrü Paşa, Filiz Cd. No:46, 25200 Yakutiye/Erzurum, Türkiye
MEB logo Erzurum / Yakutiye
Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi

http://yakutiyefenlisesi.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 380.2656
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Erzurum ili Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Taban Puanı 380.2656 -
2017 Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Taban Puanı 482.3703 4.7800
2016 Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Taban Puanı
466.4581 5.0600

21/06/2016 tarihinde okulumuz açıldı Okulumuzun 200 kişilik pansiyonumuz açıldı. 100 kişlik kız 100 erkek olmak üzere 200 kişilik yurdumuz açıldı hayırlı olsun.

 • Öğretmen Sayısı : 14
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 116
 • Derslik Sayısı : 21
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İngilizce
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi : 200 kişilik yurt 100 kız 100 erkek mevcut
Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi'nin başarılarını, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0442 5023043
Okulun Faxı: 04425023044
Okulun Adresi: Şükrü Paşa, Filiz Cd. No:46, 25200 Yakutiye/Erzurum, Türkiye

Bu okula 102 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Erzurum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi taban puanı 2019 , Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi yorumları, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi nerede?, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi üniversite başarısı, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi formaları, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi adresi, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi başarıları, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Erzurum, Yakutiye Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi

google+ google+ google+