Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0505 225 98 90
0
Adres Patnos İlçe Merkezi
MEB logo Ağrı / Patnos
Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi

http://patnosselahaddineyyubifenlisesi.meb.k12.tr
 Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi Ağrı-Patnos
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Taban Puanı 313.6301
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi Ağrı ili Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf LGS sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi Taban Puanı 313.6301 -
2017 Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi Taban Puanı 453.4264 15.3600
2016 Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi Taban Puanı
430.9835 12.9800

Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılmıştır.

Vizyon Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik bireyler yetiştirmektir.

Misyon Öğrencilerimizin; bilgili, becerili, dürüst, sorumluluğunu bilen, çevresiyle olumlu iletişim kurabilen ortak bir genel kültürle, soru ve sorunların farkında olabilen, ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek, ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda bir üst öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış, anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan, Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen, vatanını ve milletini seven, insan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır.
 • Öğretmen :15
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :120
 • Derslik :12
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Saatler 8.30-16.00
 • Isınma Kalorifer
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Pansiyon Bilgileri 200 kişilik pansiyon (100 erkek / 100 kız öğrenci)
 • Bahçe :1
SELAHADDİN EYYUBİ FEN LİSESİ Sayın veli, öğrencinizin büyük bir sınavdan başarı ile geçerek Selahaddin Eyyubi Fen Lisesini kazanmasından dolayı sizleri yürekten kutluyoruz. Bu başarının gelecekte ülkemize, insanlığa ve çocuğunuzun kendi geleceğine Selahaddin Eyyubi Fen Lisesinde alacağı etkili ve çağdaş eğitimi ile yansıyacağına inanıyoruz. Okulumuz kuruluş amacına uygun olarak bilimsel düşünen, araştıran, çağdaş, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmiştir. Bundan sonrada aynı hedeflere daha kararlı bir şekilde ulaşmaya devam edecektir.

Öğrencisini yatılı bir okula teslim eden velinin beklentileri bellidir. Sizlere devletimizin imkânlarıyla en iyi eğitim-öğretim ortamını sunmaya çalışıyoruz, proje ve olimpiyat başarılarıyla haklı ve erişilmez bir yere sahip olan okulumuzun fiziki ve hizmet kalitesini sizlerin de katkılarıyla en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi ailesine katılmanız bizleri mutlu etmiştir. Veli olarak sizleri her zaman okulumuzda görmeyi isteriz.

YATILILIK / GÜNDÜZLÜLÜK Fen Liseleri Yönetmeliğinin 5. maddesine göre okullarımız yatılı ve karma okullardır, ancak velilerinin yazılı istekleri doğrultusunda öğrenciler gündüzlü de okuyabilirler. Yatılılık, parasız ve paralı yatılı olmak üzere iki şekildedir. Belirleyici unsur ailenin gelir durumudur. Kayıt sonrası evraklar incelendikten sonra yatılılık durumu kesinleşir. Paralı yatılı öğrenciler, yatılılık bedellerini kazandığı okulun bağlı bulunduğu Mal Müdürlüğü pansiyon hesabına yatırılmak üzere Okul Müdürlüğü muhasebesine 4 taksitte öderler. Gündüzlü öğrenciler tam gün eğitimin olduğu okulumuzda, öğlen yemeklerini tabela gereğince kişi başına düşen ücretin % 55'ini ödeyerek yiyebilirler. Gündüzlü öğrencilerin daha önceden aldıkları veya kazandıkları burs ve burslulukları devam eder.( Paralı ve Parasız yatılı öğrenciler burs alma hakkını kaybederler)

Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi'nin başarılarını, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 107 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Ağrı Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi taban puanı 2019 , Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi yorumları, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi nerede?, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi üniversite başarısı, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi formaları, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi adresi, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi başarıları, Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi Ağrı, Patnos Patnos Selahaddin Eyyubi Fen Lisesi

google+ google+ google+