Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
4163110515
4163110515
Adres yenikent 2.TOKİ konutları yanı besni/Adıyaman
MEB logo Adıyaman / Besni
Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi

http://besnifen.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 339.0989
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi Adıyaman ili Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi Taban Puanı 339.0989 -
2017 Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi Taban Puanı 463.3363 11.8700
2016 Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi Taban Puanı
435.8652 11.8400

Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılmıştır. Bu okul daha önce Besni Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi olarak hizmet vermiştir.

Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi 2008-2009 öğretim yılında, 9. sınıfına 90 öğrenci alarak, Besni Lisesi okulunun ek binasında eğitim öğretime başlamıştır. Eylül 2010 itibariyle Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesinin bünyesinde birlikte eğitim öğretime devam etmektekteydik. 2011-2012 eğitim öğretim yılında kendi binamızda eğitim öğretime başladık. Okulumuz 2011-2012 de ilk mezunlarını vermiştir.

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA FEN LİSESİ OLARAK EĞİTİMİNE DEVAM EDECEK OLAN OKULUMUZ 2016 YGS SONUCUNA GÖRE İL ÜÇÜNCÜSÜ OLMUŞTUR.

Vizyon Bilimsel düşünen, araştıran, farklı projelerle adından söz ettiren, çağdaş, insani değerlere Saygılı bireyler yetiştirerek; mezun ettiği öğrencilerini kendi ve toplumsal gelişimini sağlayacak üniversitelere yerleştiren, aynı türdeki okullar içinde saygınlığı ve akademik başarısıyla adından söz ettiren eğitim kurumu olmaktır.

Misyon Türk Milli Eğitimin temel esasları doğrultusunda öğrencilerini; değişime ve gelişime açık, değerlerini yaşayan ve yaşatan, Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş, becerikli, bilgili, saygılı sosyal bireyler olarak yetiştiren eğitim kurumuyuz.

 • Öğretmen :34
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :450
 • Derslik :18
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL ÖĞRETİM
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:30
 • Isınma KALORİFER
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Pansiyon Bilgileri KIZ PANSİYON VAR
 • UlaşımİL MERKEZİNE 15DK BİR ULAŞIM İMKANI VAR
 • Servis Bilgisi VAR
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İLÇE MERKEZİNDE İLE DE 45KM
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2016 YGS SINAV SONUCUNA GÖRE İLDE 3.OLDUK. 2015 LYS DE 3.OLDUK.
 1. 2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 2. 2012-2015 Yılları Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi'nin başarılarını, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 4163110515
Okulun Faxı: 4163110515
Okulun Adresi: yenikent 2.TOKİ konutları yanı besni/Adıyaman

Bu okula 15 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adıyaman Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi taban puanı 2019 , Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi yorumları, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi nerede?, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi üniversite başarısı, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi formaları, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi adresi, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi başarıları, Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi Adıyaman, Besni Besni Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi

google+ google+ google+