Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0368 315 6160
0368 315 1943
Adres ADNAN MENDERES DAYLI MÜCAVİR MH. KÖY SOKAĞI No252101 BOYABAT/SİNOP
MEB logo Sinop / Boyabat
Türk Telekom Fen Lisesi

http://boyabatfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 324.2773
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Türk Telekom Fen Lisesi Sinop ili Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Türk Telekom Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Türk Telekom Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Türk Telekom Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Türk Telekom Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Türk Telekom Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Türk Telekom Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Türk Telekom Fen Lisesi Taban Puanı 324.2773 -
2017 Türk Telekom Fen Lisesi Taban Puanı 440.4974 19.7900
2016 Türk Telekom Fen Lisesi Taban Puanı
424.1575 14.5800

Türk Telekom Fen Lisesi  2005-2006 Eğitim- Öğretim  yılında   bu günkü  Tayyareci Nuri Bey Mesleki ve Teknik Lisesinin  binasında Boyabat Anadolu Öğretmen Lisesi olarak eğitime başlamış  olup, 2010 yılında  Türk Telekom A.Ş  tarafından  yaptırılan  hizmet  binasına  taşınarak Türk Telekom Anadolu Öğretmen Lisesi olarak adlandırılmıştır.

2014 -2015 Eğitim-Öğretim yılında Anadolu Lisesine çevrilen okulumuz 2015-2016 Eğitim- Öğretim yılında ise Fen Lisesine dönüştürülerek Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi adını almıştır.

 • Öğretmen :26
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :434
 • Derslik :18
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim Gündüzlü/Yatılı Eğitim
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler Ders Başlama Saati: 08:10 Ders Bitiş Saati: 16:00
 • Isınma Kalorifer
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İngilizce,Fransızca,Almanca
 • Pansiyon Bilgileri 124 Kız Öğrenci, 76 Erkek Öğrenci Kapasiteli
 • Ulaşım Karayolu
 • Yerleşim Yeri Boyabat ilçemiz Sinop ilinin en büyük ilçesi olup 30 bin civarında nüfusa sahiptir. Zengin bir kültürel birikimi vardır. Tarihi evleri, bazalt kayalıkları... gibi bir çok turistik değere de sahiptir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 1 Km Boyabat Havza Yolu üzerindedir.
 • YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi Okulumuz öğrencilerinin yerleştirme oranı %77 olarak gerçekleşmiştir.
Türk Telekom Fen Lisesi Türk Telekom Fen Lisesi Türk Telekom Fen Lisesi Türk Telekom Fen Lisesi Türk Telekom Fen Lisesi

Türk Telekom Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Türk Telekom Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Türk Telekom Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Türk Telekom Fen Lisesi'nin başarılarını, Türk Telekom Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0368 315 6160
Okulun Faxı: 0368 315 1943
Okulun Adresi: ADNAN MENDERES DAYLI MÜCAVİR MH. KÖY SOKAĞI No252101 BOYABAT/SİNOP

Bu okula 8 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Sinop Türk Telekom Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Türk Telekom Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Türk Telekom Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Türk Telekom Fen Lisesi taban puanı 2019 , Türk Telekom Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Türk Telekom Fen Lisesi yorumları, Türk Telekom Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Türk Telekom Fen Lisesi nerede?, Türk Telekom Fen Lisesi üniversite başarısı, Türk Telekom Fen Lisesi formaları, Türk Telekom Fen Lisesi adresi, Türk Telekom Fen Lisesi başarıları, Türk Telekom Fen Lisesi Sinop, Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi

google+ google+ google+