Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
03523381582
0 352 339 68 33
Adres Sümer Okullar Kampüsü Sümer Mahallesi Kazım Yedekçioğlu Sok. No11 Kocasinan
MEB logo Kayseri / Kocasinan
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://ataturkktml.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjan Sayısı 30
Taban Puanı 252.6029
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kayseri ili Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 252.6029 -
2017 Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 286.7126 -
2016 Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
270.7512 59.4900

1996-1997 öğretim yılında Tekstil İplikçilik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Resim bölümlerine öğrenci sayısının %20'si kadar erkek öğrenci alınarak ATATÜRK MESLEK LİSESİ adını alan okulumuz bu öğrencileri mezun ettikten sonra tekrar Kız Meslek statüsüne dönmüştür.

2001-2002 öğretim yılından beri okulumuz bünyesinde Mesleki Açık öğretim Lisesi öğrencilerine tam gün- tam yıl projesi kapsamında yüz yüze eğitim verilmeye başlanmıştır.

2006-2007 öğretim yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı ile Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanı öğrenci almaya başlamıştır.

2008-2009 öğretim yılında okulumuz bünyesinde ANADOLU KIZ TEKNİK LİSESİ hizmete girmiş ve Bilişim Teknolojileri Alanına 30 öğrenci kaydı yapılmıştır.

ALANLARIMIZ
 1. Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Sosyal Destek Hizmetleri Dalı
 2. Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Çevre Hizmetleri Dalı
 3. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 4. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 5. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ticaret Sekreterliği Dalı
 6. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 7. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kadın Giyim Modelistliği Dalı
 8. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kadın Terziliği Dalı
 9. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Cilt Bakımı Dalı
 10. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Saç Bakımı Dalı
 11. Gıda Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Gıda Kalite Kontrol Dalı
 12. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Mutfak Dalı
 13. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Pastacılık Dalı
 14. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Erken Çocukluk Eğitimi Dalı
 15. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Özel Eğitim Dalı
Halen bünyesindeki 3 okul ve 8 alan ve 1156 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vizyon Değişime ve gelişime açık, karar verme, problem çözme, uyum ve beceri düzeyi yüksek, yaratıcı nitelikli insan gücü yetiştirmek.

Misyon Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap veren ülkemizin kalkınmasında ve sanayileşmesinde etkili olan mesleki, kültürel ve bilimsel yeterliliklere sahip, sorumluluk ve farkındalığı yüksek milli, manevi değerlere bağlı çağdaş, demokratik bireyler yetiştirmek.
 • Öğretmen :112
 • Rehber Öğretmen :3
 • Öğrenci :1206
 • Derslik :28
 • BT Sınıfı :5
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :15
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :İkili Öğretim
 • Bahçe :1
 • Saatler 07:20-17:50
 • Ulaşım Ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03523381582
Okulun Faxı: 0 352 339 68 33
Okulun Adresi: Sümer Okullar Kampüsü Sümer Mahallesi Kazım Yedekçioğlu Sok. No11 Kocasinan

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kayseri Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kayseri, Kocasinan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

google+ google+ google+