Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı Güncelleniyor....
Güncel Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor....
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri Alanı
 • Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı
Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 - -
2019 - 49.17
2018 246.8172 40.72
2017 361.4403 -
2016 307.9990 40.09
Okulumuz, Mehmet İhsan Mermerci Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi adıyla, 1994/95 Eğitim öğretim yılında açılmıştır.

14.000 m2 arazi üzerinde 2000 m2 oturuma sahip birbirine bağlantısı olan, Otel ve Eğitim ünitesi olmak üzere iki ayrı binadan meydana gelmektedir. Kurumumuzun yeni adı Mehmet İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'dir.

2005 yılında İngiltere'ye de beceri eğitimi için 7 öğrenciyle başlayan yurt dışı beceri eğitimi uygulaması 2007 yılında İngiltere, 2008 Hollanda, İspanya, İngiltere öğrenci değişim programlarıyla devam etmiştir.

Okulumuzun işe yerleştirme ve takibi konusunda uygulamaları benzer okullara örnek teşkil etmektedir. Eğitim öğretime açıldığı tarihten itibaren İstanbul ilinde "Kaliteli Hizmet ve Kaliteli Eğitim" anlayışıyla faaliyetine devam eden okul 2010 Yılında ISO 9001: 2008 Kalite Belgesi sahibi olmuştur. Proje tabanlı beceri yarışmalarında dalında en çok proje üreten okul olma özelliğini elinde bulunduran okulumuz, il yarışmalarında değişik dereceler elde etmiş/etmektedir.

İstanbul'da işletmeler tarafından tercih edilmede en önde olan okul ( büyük ölçekli işletmelere yerleştirilen öğrenci sayıları, işletme memnuniyeti anket sonuçları (%97) alanında üniversiteye öğrenci gönderen en başarılı (2010 Yılı Lisans Yerleşme Oranı %43 ÖSYM verileri) okullardan biridir.

Her yıl ÖSYM istatistikleri doğrultusunda elde edilen bilgilerle Üniversiteye yerleşme başarısında alanında en önde olan kurum geleceğe yönelirken var olan başarısını yükseltme azmi ve kararlılığında olacaktır.

Kısa bir sürede Otelcilik ve Turizm Sektörüne kazandırılan 2000'e yakın yetişmiş işgücünün (mezunlarımız) sadece ulusal istihdam sahasında değil kıtalara yayılması sonucundan hareketle vizyonumuzu oluşturmada etkili bir güç, stratejilerimizi belirlemede bir pusula olacaktır.

VİZYON: Biz, 21. Yüzyılda otelcilik ve turizm eğitimi alanında, gelişmelerin önünde model ve lider bir kurum olmaktır... 1. Bizim için önce öğrencilerimiz gelir. 2. Mesleki yoğunlaşmanın ve deneyimin en üst düzeyinde çalışıyoruz 3. Ekip çalışması yapıyoruz. 4. Sürekli gelişimde kararlıyız. 5. Herkes için fırsat eşitliğini garanti ediyoruz. 6. Mümkün olan en yüksek kalite düzeyinde hizmet ediyoruz..

ALANLARIMIZ:
 1. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanı
 2. Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı
MİSYON: Biz, bütün öğrencilerimizi, kişilik, mesleki bilgi ve beceri yönünden en üst seviyeye ulaştırmak, onların 21.yüzyılının turizm ve otelcilik sektörünün ihtiyaçlarını karşılayabilecek, gelişime açık ,dinamik, yaşam boyu öğrenmeyi amaçlayan, istihdamı yüksek bireyler haline getirirken, uluslar arası kalıcı işbirlikleri oluşturup turizm ve otelcilik eğitimi ile ilgili teknik, uygulama, bilgi, deneyim ve yenilikleri kurum ortamına katmak, öğrencilerimizin yabancı ülkelerde eğitim faaliyetlerine katılabilmelerini sağlayacak alt yapı oluşturmak, istihdamı kolaylaştırıcı faaliyetlerle ülkemiz işsizlik sorununun çözümüne

BAŞARILAR : Her Sene Alanlarında Yapılan Yarışmalara Katılan ve Başarılarla Dönen Öğrencilerimiz 2016/2017 Eğitim Öğretim Yılında: Başta TÜYAP 15. Gastronomi Festivalinde Katıldıkları Yemek Yarışmaları olmak üzere, Şef Mavi Fethiye ve Clunary Cup´da çeşitli kategorilerdeki yarışmalarda bronzdan altına madalya ve başarı belgeleri kazanmıştır.

 • Öğretmen : 54
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 684
 • Derslik : 25
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 3
 • Öğretim Şekli : TEKLİ
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:15-16:05
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil : İngilizce, İkinci Yabancı Dil Almanca
 • Servis : Okulumuzda sadece özel eğitim sınıfımız için okul servisimiz mevcuttur.
 • Ulaşım : E5 KARAYOLU ÜZERİNDE, HER TÜRLÜ TOPLU TAŞIMAYA YAKIN MESAFEDE
Adres

Cevizlibağ Merkezefendi Mah. Mevlevihane Caddesi No 28 Zeytinburnu / İSTANBUL

Telefon

0212 546 42 85

Fax

0212 582 06 36

web

http://mimotml.meb.k12.tr

Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız