Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 67.6972
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2003 yılında öğretime açılmış olup 110 öğrenci ve 2 bölüm ile eğitim öğretime başlamıştır. Her dönem artan başarı ve istek sonucu çevrede aranan özel bir konuma sahip hale gelmiştir.

Okulumuz şu anda normal meslek lisesi olarak 3 bölüm(Giyim Üretim Teknolojisi - Çocuk Gelişimi ve Eğitimi - Yiyecek İçecek Hizmetleri) , Anadolu meslek lisesi olarak ta 4 bölüm (Giyim Üretim Teknolojisi - Çocuk Gelişimi ve Eğitimi - Bilişim Teknolojileri - Grafik ve Fotoğrafçılık) olmak üzere 1047 öğrenciyle eğitim öğretime devam etmektedir.

Tüm bölümlerden mezun olan öğrencilerimiz kendi bölüm ve alanlarında iş bulmakta ise de büyük çoğunluğu üniversitede eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda 6 idareci (Müdür, Müdür Baş. Yard., 4 Müdür Yard.) ile birlikte kadrolu,sözleşmeli ve görevlendirme dahil 65 öğretmen bulunmaktadır.

2014-2015 eğitim-öğretim yılı itibariyle okulumuzda 30 derslik, 11 atölye, 1 kütüphane, 1 konferans salonu ve 1 fen bilimleri laboratuvarı bulunmakta olup müdürlüğümüze bağlı Çocuk Gelişimi Uygulama Anaokulu adı altında okul öncesi eğitimi ile okulumuz Mesleki Açık Lise kapsamında Mesleki Eğitim Programları da mevcuttur.

ALANLARIMIZ:

 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayar Teknik Servisi Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 3. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 4. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Deri Giyim Dalı
 5. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Hazır Giyim Model Makineciliği Dalı
 6. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kadın Giyim Modelistliği Dalı
 7. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kadın Terziliği Dalı
 8. Grafik ve Fotoğraf Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Grafik Dalı
 9. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Mutfak Dalı
 10. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Erken Çocukluk Eğitimi Dalı
VİZYON : Akademik ve etik standartları en üst düzeyde olan eğitim programı ile çağdaş, özgür ve mesleki alanda fark edilebilen niteliklere sahip elemanlar yetiştirerek yurt içinde ve yurt dışında saygın ve örnek bir okul olmayı amaçlamaktayız.

MİSYON : İlköğretim mezunu olup, meslek eğitimi almayı tercih eden kişilere; çağdaş, özgür, mesleğinin gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, günümüzün teknolojisinde üretken olabilecek, Atatürkçü, yeniyi denemekten korkmayan, yaratıcı, girişimci ruha sahip, organizasyon yeteneği olan, ülke kalkınmasında kendi emeğinin önemini fark edebilen, sorumluluk sahibi, mesleki alanda rekabet gücüne sahip, emsallerine örnek teşkil edebilecek, BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR.

 • Öğretmen : 65
 • Öğrenci : 1047
 • Derslik : 30
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 11
 • Öğretim Şekli : TEKLİ
 • Saatler : 08:45 - 16:30
 • Bağlantı : ADSL (4 Mbit)
 • Yabancı Dil :
 • Isınma : DOĞALGAZ
 • Ulaşım : TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI MEVCUTTUR.
Adres

Aydınlı Mah. Aydunlık Cad. No49 Posta Kodu34953 Tuzla /İSTANBUL

Telefon

0216 393 69 71

Fax

0216 393 69 72

web

http://tuzlaimkb.meb.k12.tr

Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tuzla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız