Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 64.4928
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1996 yılı Eylül ayında Fatih İlköğretim Okulu ek binasında 135 öğrenci ile Sultanbeyli Ticaret Meslek Lisesi adı altında eğitim-öğretime başlamıştır. 1998 yılına kadar iki yıl bu binada geçici olarak kalan okulumuz 1998 yılında Sultanbeyli Meslek Lisesinin eğitim yaptığı binaya taşınmıştır. 2000 yılında okulumuzun ismi Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir. 26 Kasım 2007 tarihinde ise yeni yapılan kendi binasına taşınarak eğitim-öğretime devam etmektedir

2010-2011 öğretim yılı itibariyle okulumuzda Bilişim Teknolojileri, Muhasebe ve Finansman, Büro yönetimi ve Sekreterlik, Pazarlama ve Perakende, Halkla İlişkiler ve Organizasyon alanlarında eğitim verilmektedir.

Son sınıflarda bulunan öğrencilerimiz okul dışındaki kurum ve kuruluşlarda staj çalışmalarını yaparak bilgi ve becerilerini arttırmanın yanında, genç yaşta iş hayatına atılarak meslek sahibi olmakta, kendilerine ve ailelerine katkı sağlamaktadırlar. Sınavsız geçiş nedeniyle ve kendi başarılarıyla öğrencilerimizin büyük bir bölümü meslek yüksek okullarına kayıt yaptırarak üniversite eğitimlerine devam etmektedirler.

Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra okulla ilişkilerini devam ettirmeleri amacıyla mezunları izleme birimi oluşturularak üniversite ve işyerleri konusunda yardımcı olunmaktadır. Ayrıca her yıl haziran ayının üçüncü haftasında Geleneksel Pilav Günü düzenleyerek öğrencilerimizin bir araya gelerek hatıralarını tazelemeleri, okullarını ve öğretmenlerini unutmamaları, dostluklarını devam ettirmeleri sağlanmaktadır.

Ayrıca okulumuzda hafta sonları açık lise uygulaması ve Halk Eğitim Merkezine bağlı sertifikalı Web Tasrım kursu eğitimleri verilmektedir. Öğrencilerimiz sosyal - kültürel ve sportif alanlarda ilçe ve il genelinde yapılan her türlü etkinliklere katılmakta olup dereceye girerek ödül ve madalya alarak okulumuzu başarıyla temsil etmektedirler.

Okulumuza ait web sayfası faal olup öğrenci ve öğretmenler tarafından kullanılmaktadır. Öğrencilerimiz her türlü etkinlik ve faaliyet duyurularınıve devamsızlıklarını takip edebilmektedir.

Son sınıflarda bulunan öğrencilerimiz okul dışındaki kurum ve kuruluşlarda staj çalışmalarını yaparak bilgi ve becerilerini arttırmanın yanında, genç yaşta iş hayatına atılarak meslek sahibi olmakta, kendilerine ve ailelerine katkı sağlamaktadırlar. Sınavsız geçiş nedeniyle ve kendi başarılarıyla öğrencilerimizin büyük bir bölümü meslek yüksek okullarına kayıt yaptırarak üniversite eğitimlerine devam etmektedirler.

Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra okulla ilişkilerini devam ettirmeleri amacıyla mezunları izleme birimi oluşturularak üniversite ve işyerleri konusunda yardımcı olunmaktadır. Ayrıca her yıl Haziran ayının 3. Haftasında Geleneksel Pilav Günü düzenleyerek öğrencilerimizin bir araya gelerek hatıralarını tazelemeleri, okullarını ve öğretmenlerini unutmamaları, dostluklarını devam ettirmeleri sağlanmaktadır.

ALANLARIMIZ:
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 3. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Hukuk Sekreterliği Dalı
 4. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ticaret Sekreterliği Dalı
 5. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 6. Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Halkla İlişkiler Dalı
 7. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Operasyon Dalı
 8. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
 9. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Dalı
 10. Pazarlama ve Perakende Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Emlak Komisyonculuğu Dalı
 11. Pazarlama ve Perakende Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Satış Elemanlığı Dalı
 12. Pazarlama ve Perakende Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Sigortacılık Dalı
VİZYON Ülkesini, devletini ve milletini seven, topluma yararlı, duyarlı; inisiyatif kullanabilen gençler yetiştiren kaliteli bir lise olmak.

MİSYON Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve beceriler kazandırmak.

 • Öğretmen Sayısı : 43
 • Öğrenci Sayısı : 1460
 • Öğretim Şekli : İKİLİ
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 7.30-18.50
 • Derslik Sayısı : 22
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 4
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İLÇE MERKEZİNE 4 KM
 • Ulaşım : Sultanbeyli merkezine gelindiğinde, Ziraat Bankası'nın arkasından kalkan "Çiftlik-Yeni Doğan" minibüsleri aracılığıyla Ticaret Meslek Lisesi'ne ulaşabilirsiniz.
Adres

MİMAR SİNAN MAH. ESENTEPE CADDESİ NO1 SULTANBEYLİ / İSTANBUL

Telefon

02165921398

Fax

02165921397

web

http://tftml.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız