Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi

İstanbul / Pendik

Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi
 • Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 16
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Pendik
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "62.0113". Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi 2011 Mayıs ayında 283 öğrencinin nakil yoluyla kaydedilmesiyle Mehmet Tok'un kurucu müdürlüğünde eğitim öğretime başlamıştır. 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında bir müdür bir müdür yardımcısı yirmi dört öğretmen 470 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam edilmiştir.

2011-2012 eğitim ve öğretim yılında fiilen eğitim ve öğretime başlayan lisemiz bünyesinde kız teknik ve meslek lisesiyle anadolu kız teknik ve meslek lisesini bulundurarak bu gün gündüzlü eğitim ve öğretim sistemini sürdürmektedir. Ayrıca haftanın altı günü mesleki açık öğretim lisesi yüz yüze eğitimi vermektedir.

Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak 5 Alanımızla (Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Yiyecek İçecek Hizmetleri,Grafik ve Fotoğrafçılık ve Güzellik Saç Bakım Hizmetleri) ve Anadolu Lisesi Programımızla Eğitim-Öğretime Devam Etmekteyiz.

Okulumuz 2011 yılından bu yana maddi ve manevi değerlere sahip, mesleki alanında yeterli ve başarılı öğrenciler yetiştiren ve bu konuda en iyi hizmet veren bir kurum vizyonuyla hareket eden ve araştırma ve sorun çözme yeteneği gelişmiş, bilgiye ulaşma yollarını bilen , tüm kültürlere ve farklıllıklara saygı duyan , etik değerlere sahip , sektörel gelişmelere takip eden , girişimci üretken bireyler yetiştirmeye amaçlar.

Genç, Üretken, Girişimci ve Mesleki Eğitimde Lider Olmayı hedefleyen okulumuz sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacaktır.
 • Bilişim Teknolojileri Alanı
 • Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı
 • Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce)
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı ı
 • Grafik ve Fotoğraf Alanı

BAŞARILAR : Okulumuz ilk yılında spor dalında aldığı Türkiye çapında, takım ve bireysel atletizm madalyaları ve wu-shu müsabakalarındaki başarılarıyla adını duyurmayı başarmıştır. İl ve ilçe bazında yapılan çeşitli sportif ve kültürel etkinliklerde de okulumuz birçok kez dereceye girmeyi başarmıştır. Eğitim hayatının üçüncü yılında olan okulumuz 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında da sosyal, sportif ve kültürel aktivite ve müsabakalara katılarak ilçede önde gelen okullardan olmaya başlamış; tiyatro´da ilçe biriciliği, kompozisyonda ilçe birinciliği, şiir okumada ilçe birinciliği ve il dördüncülüğü derecelerini alarak başarısını ispatlamaya başlamıştır.

 • Öğretmen :73
 • Öğrenci :1034
 • Derslik :30
 • Atölye-İşlik :4
 • Konferans Salonu :1
 • Çok Amaçlı Salon :2
 • Fen Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :2
 • Yemekhane :1
 • Saatler 09:00 - 17:05
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Ulaşım Okulumuza Pendik ve Kartal´dan kalkan Kartal Cezaevi minibüsleri ile ve İETT´nin 132K,134CK, 16S, 16Z, KM21 ve KM26 nolu hatlarında Kartal Cezaevi durağında inerek ulaşılabilir.
 • Servis Bilgisi Okulumuzda öğrenci servisimiz bulunmaktadır.
 • Yerleşim Yeri Pendik Velibaba Mahallesi, Kartal Cezaevi karşısı
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İlçe merkezine 5 km. mesafededir.
 • Kontenjan Bilgileri
 • Sportif Etkinlikler Okulumuzda Masa Tenisi, Voleybol , Futsal , Bilek Güreşi takımlarımız mevcuttur.
Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: velibaba mah. meşhur sok. no1 pendik/istanbul

Tel: 02163070844

Fax: 02163079052

web: http://velibabacpal.meb.k12.tr

Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili 16 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Yeni girecek]

Ben bugün gittim gordum bu okulu normalde ba na bu okul çikmadı Ama bu okulu cok ıstedıgımden herseyı yapcam bence bu okulu secın çünki çoook gızel

2021-07-27 20:39
[Bu okula gidicekmişim]

Benim obp 60 bu okulun ise 74 en düşüğü beni nasıl alacaklar bu okul çıkmış başka okulamı sevk etcekler

2021-07-26 12:46
[[ gjciucpy ]]

Çok kararsız kaldım sizce çocuk gelişimmi yoksa grafik tasarım ve fotoğrafçılıkmı ya offf :(

2021-07-16 13:16
[Nolur cevap verinnn]

Bisey sorcam ben kartalda oturuyorum buranın çıkma ihtimali varmi nolur soyleyinnn

2021-06-30 12:25
[kararsız]

yukarıda okulun alanlarında çocuk gelişimi ve eğitimi alanı diye bir bölüm yazıyor. Gerçekten öyle bir bölüm var mı ? ve eğitimi nasıl üniversite için bir faydası olurmu yoksa normal anadolu lisesinde okuyup üniverside mi seçmeliyiz? cvplarsanız çok muttu olurum

2021-03-19 20:55
[dışlanırmıyım :)]

çoçuk gelişimi ve eğitim alanı diye bir bölüm var herhalde öyle yazıyor da üstte nasıl biligi verirmisiniz

2021-02-27 20:42
[Bilgi ]

Okulun bölümleri
Yiyecek içecek
Bilişim
Grafik ve fotoğraf
Güzellik

2020-09-04 20:29
[Bilflkcknf]

Okulun bölümleri
Yiyecek içecek
Bilişim
Grafik ve fotoğraf
Bilişim
Güzellik

2020-09-04 20:26
BENZER OKULLAR
Yorum 114

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 292

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 114

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 615

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 79

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 65

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://velibabacpal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız