Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi

Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi
 • Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 26
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 269.5125
Güncel Yüzdelik Dilimi 58.77
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 269.5125 58.77
2018 - -
2017 313.4545 -
Okulumuz ilk olarak 1994-1995 eğitim öğretim yılında Valilik Onayı ile Pendik Tevfik İleri İlköğretim Okulu binasında Bahçelievler Lisesi adı altında açılmıştır. lk yıl 275 öğrenci ve 9 öğretmen ile eğitim öğretime başladı. 18.09.1995 tarihinde bakanlık onayı ile resmen açılmış olup ilk mezunlarını 1996-1997 eğitim öğretim yılında vermiştir.

Pendik Bahçelievler Mahallesinde yapılmış olan 2886 metrekarelik arsa üzerindeki 3 katlı hizmet binasına 1997 yılının Aralık ayında taşınmıştır. İstanbul Bahçelievler İlçesinde bir başka Bahçelievler Lisesinin adı olması nedeniyle okullarla ilgili evraklarda karışıklık çıkması nedeniyle okul adının değişmesi gerektiği kanaatine varıldığından İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Milli Eğitim komisyonunun 16.09.1997 tarih ve 47 sayılı kararı ile okulumuzun adı Pendik Rauf Denktaş Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Okulumuz 2013 yılına kadar Genel Lise kategorisinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam ettikten sonra Bakanlık Makamının 25/06/2013 tarihli makam onayı ile Rauf Denktaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Vizyon Okulumuzdan mezun olan öğrencileri üniversiteye yerleştirerek yada çalışma hayatına kazandırarak çevremizde tercih edilen bir okul olmak

ALANLARIMIZ
 • Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Cilt Bakımı Dalı
 • Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Saç Bakımı Dalı
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Erken Çocukluk Eğitimi Dalı
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Özel Eğitim Dalı
Misyon Milli ve Manevi değerlere bağlı, Katılımcı ve işbirlikçi veli desteğiyle araştıran, yorumlayan ve yol gösteren ilgi istidat ve yetenekleri doğrultusunda öğrenci yetiştirmek
 • Öğretmen :33
 • Öğrenci :513
 • Derslik :14
 • Kütüphane :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :TEKLİ
 • Kantin :1
 • Saatler Ders başlama:08.40 Ders Bitiş: 16:20
Adres

Bahçelievler mah. Rızık sk. No 10 Pendik İstanbul

Fax

0(216) 390 86 30

web

http://pendikraufdenktasktml.meb.k12.tr

Bu okula 26 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız