Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 283.7803
Güncel Yüzdelik Dilimi 44.48
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı
Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 283.7803 44.48
2019 291.8043 48.67
2018 233.2516 47.18
2017 257.7454 -
2016 223.4718 75.83
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 1998 yılında başlayan eğitim kurumlarının yapılması konusundaki işbirliğinin neticelerinden biri olarak okulumuz, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (şimdiki adı Borsa İstanbul) tarafından yaptırılmış ve 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

Okulumuz 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiş olup kurulduğu günden itibaren sürekli büyüme ve gelişme göstererek, önemli bir yol kat etmiştir. Okulumuz, Endüstri Meslek Lisesi ve Anadolu Teknik Lisesi olmak üzere iki türde eğitim verirken 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Teknik Lise türünün de açılmasıyla üç farklı okul türünü barındıran bir kurum olma özelliği kazanmıştır.

ALANLARIMIZ
 1. Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ahşap Doğrama Teknolojisi Dalı
 2. Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Mobilya ve İç Mekân Ressamlığı Dalı
 3. Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Mobilya İskeleti ve Döşemesi Dalı
 4. Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı (Y.Dil:İngilizce) / İç Mekân ve Mobilya Teknolojisi Dalı
 5. Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Otomotiv Boya Dalı
 6. Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Otomotiv Elektromekanik Dalı
 7. Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Otomotiv Gövde Dalı
 8. Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / İş Makineleri Dalı
 9. Plastik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Plastik Kalıp Dalı
 10. Plastik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Plastik İşleme Dalı
 11. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Soğutma Sistemleri Dalı
 12. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yapı Tesisat Sistemleri Dalı
 13. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı (Y.Dil:İngilizce) / İklimlendirme Sistemleri Dalı

VİZYON : Gelişen dünya koşullarında, ulusal ve uluslar arası ölçekte rekabet edebilen, bünyesinde bulunan her alanda, yetiştirdiği bireylerle örnek gösterilen, tercih ve takdir edilen, geleceğin "marka" okulu olmak

MİSYON : Mesleki ve Teknik Eğitimde gelişen teknolojiden yararlanarak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanları yetiştiren, ulusal kalkınmamıza katkıda bulunacak projeler üreten, yaratıcı fikirleri destekleyen, alanında yüksek öğretime öğrenci hazırlayan bir kurumuz.

BAŞARILAR : Okulumuz, Ulusal Ajans 2010 Leonardo da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projesini kazandı. Okulumuz, Ulusal Ajans 2011 Leonardo da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projesini kazanan ortaklardan biri oldu. okulmuz, Ulusal Ajans 2012 Leonardo da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projesini kazanan şirketin okul ortağı oldu. 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı Proje Tabanlı Beceri yarışması İstanbul birincisi oldu.Aynı yıl Proje Tabanlı Beceri yarışması Türkiye üçüncüsü oldu.

 • Öğretmen : 74
 • Öğrenci : 1080
 • Derslik : 25
 • BT Sınıfı : 3
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 20
 • Öğretim Şekli : Tekli Öğretim
 • Saatler : Derse Başlama Saati:08:10 Ders Bitiş Saati: 16:55
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Ulaşım : Kadıköy`den gelecekler için 16 KH ve 16 K seferli halk otobüsleri, Pendik`den gelenler için Kurtköy minibüsleri kullanılarak Meslek Lisesi (Aşevi ) durağında inilecektir. (TÜVTÜRK Pendik Merkez Araç Muayene İstasyonunu yanıdır)
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz ilçe merkezine 10 km uzaklıkta olup ulaşım araçlarının geçtiği ana caddeye 500 m mesafede yer almaktadır. Merkeze tek araçla ulaşım sağlanmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı Okulumuza 5 km uzaklıktadır.
Adres

Güllübağlar Mahallesi Okul Sokak No2 Güllübağlar/PENDİK

Telefon

02166270425

Fax

02166270426

web

http://pendikimkb.meb.k12.tr

Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız