Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1994-1995 Eğitim-öğretim yılında halen kullanılmakta olan binasında 300 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır

2003-2004 eğitim-öğretim yılına kadar yalnızca "Muhasebe-Finansman" alanı bulunan okulumuzda, 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren "Bilişim Teknolojileri" alanında da eğitime başlanmıştır. "Muhasebe-Finansman" alanında "Bilgisayarlı Muhasebe" ve Dış Ticaret Ofis Hizmetleri" dalları, "Bilişim Teknolojileri " alanı altında da "Web Programcılığı" dalında eğitim ve öğretim verilmektedir. Okulumuzda halen 1 Müdür, 1 Müdür Baş Yardımcısı, 4 Müdür Yardımcısı ve 48 öğretmenle eğitim öğretim yapılmaktadır.Eğitim ve öğretim bilgisayar, projeksiyon makinesi, akıllı tahtalara sahip olarak modern dersliklerde yapılmaktadır. Ayrıca bu modern dersliklerin yanı sıra 5 adet Bilgisayar Laboratuarı, 2 adet Meslek Dersleri Uygulama Sınıfı, Müzik Odası, Konferans Salonu, Kütüphane, Kapalı Spor Salonu vb. birimler yer almaktadır.

Okulumuzda 2000-2001 öğretim yılından itibaren tam gün-tam yıl eğitimi uygulaması kapsamına alınmış olup, Muhasebe ve Finansman Alanında ( Bilgisayarlı Muhasebe Dalı),alana ait ders programına göre haftanın 7 günü 07.00-24.00 saatleri arası Mesleki Açıköğretim Lisesi kapsamında Yüz yüze eğitim programı uygulanmaktadır. ALANLARIMIZ
 1. Adalet Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Zabıt Kâtipliği Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 3. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
 4. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Dalı
 5. Pazarlama ve Perakende Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Sigortacılık Dalı
 6. Ulaştırma Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Lojistik Dalı
VİZYON : Türk milli eğitiminin temel amaçları doğrultusunda çağdaş, özgür, üstün nitelikli bilgi ve teknolojiyle donanmış ticaret mesleğini en iyi şekilde öğrenip uygulayan bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Ticaret meslek lisesi alanında çağın tüm bilgi ve teknolojisiyle donatılmış ihtiyaçlara tam cevap veren kurum olmaktır.

 • Öğretmen : 64
 • Öğrenci : 1114
 • Derslik : 32
 • BT Sınıfı : 5
 • Kütüphane : 1
 • Atölye-İşlik : 2
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tam gün - Tam yıl
 • Saatler : 08:30 - 16:00
2012 yılında YGS'ye giren öğrenci sayımız 162, LYS'ye giren öğrenci sayımız 12'dir. Bu sınavlara giren öğrencilerden 3'ü Lisans programını, 107'si Önlisans programını , 10 taneside AÖF'ni kazanmışlardır.

2013 yılında YGS'ye giren öğrenci sayımız 244, LYS'ye giren öğrenci sayımız 45'tir. Bu sınavlara giren öğrencilerden 19'u Lisans programını, 115'i Önlisans programını , 19 taneside AÖF'ni kazanmışlardır.

2014 yılında YGS'ye giren öğrenci sayımız 215, LYS'ye giren öğrenci sayımız 39'dur. Bu sınavlara giren öğrencilerden 7'si Lisans programını, 147'si Önlisans programını , 7 taneside AÖF'ni kazanmışlardır
Adres

Orhangazi Caddesi Huzurlu Sokak No7 Maltepe / İSTANBUL

Telefon

02163996659

Fax

02164419900

web

http://maltepetml.meb.k12.tr

Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız