Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi

İstanbul / Küçükçekmece

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi
 • Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 109
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Küçükçekmece
Başarı Puanı (OBP) 66.9341
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi İstanbul ili Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ olmuştur. ALANLARIMIZ:
 1. Bilişim Teknolojileri Veri Tabanı Programcılığı
 2. Kimya Teknolojisi Kimya Laboratuvarı
 3. Bilişim Teknolojileri Web Programcılığı
 4. Bilişim Teknolojileri Veri Tabanı Programcılığı
21 derslik,3 Kimya Laboratuarı, 4 Bilişim Teknolojileri Laboratuvarı, 1 kütüphane, 1 sunu odası ve 1 rehberlik servisi ile eğitim-öğretime devam eden okulumuz ayrıca her yıl çeşitli aktiviteler düzenleyerek,öğrencilerimizin yeteneklerini sergilemesine,ilgi alanını belirleyip bu alanda çalışmasına,böylece kendilerini hem zihinsel hem de fiziksel olarak geliştirmesine katkıda bulunmaktadır.

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Lisesi üstün yetenekli öğretmenleri,idareci ve personeli ile adına yakışır,vatanına ,milletine hayırlı öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekte,bu doğrultuda çalışmalarına devam etmektedir.

VİZYON : HER GÜN DAHA İYİYE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞAN VE HER TÜRLÜ ÖĞRENME FIRSATI VEREN DÜNYA STANDARTLARINI YAKALAYAN VE ÜNİVERSİTEYE ÖĞRENCİ YETİŞTİRMEDE GENEL LİSELER İÇİNDE ÜST BASAMAKLARA DOĞRU YÜKSELEN DİNAMİK BİR KURUM OLMAK.

MİSYON : BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN ÖĞRENMELERİNİ SAĞLAMAK BİLGİLİ BECERİLİ VE KENDİNE GÜVENEN BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNE FIRSAT TANIMAK VE 21. YÜZYILIN GELİŞEN İHTİYAÇLARINA CEVAP VEREBİLECEK BECERİLERİ KAZANDIRMAK

 • Öğretmen : 55
 • Öğrenci : 811
 • Derslik : 20
 • BT Sınıfı : 4
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Saatler : 08:00 - 15:40
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Ulaşım : 89M, 89YB, Yeşil Başlıklı Mehmet Akif Dolmuşları, Beyaz Başlıklı Metro ATV Ulusoy Dolmuşları.

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Tevfik Bey Mh. Muammer Aksoy Cd. Kumru Sk. No12 Sefaköy/Küçükçekmece/İstanbul

Tel: 0 212 624 26 84

Fax: 0 212 624 05 75

web: http://bedirkarabiyik.meb.k12.tr

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili 109 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 76

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 79

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 56

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 89

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 216

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bedirkarabiyik.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız