Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 16
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 255.7662
Güncel Yüzdelik Dilimi 65.24
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Matbaa Teknolojisi Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 255.7662 65.24
2018 243.5055 42.24
2017 289.3578 -
Dr. Oktay Duran Matbaa Anadolu Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi olarak faaliyetini yürüten okulumuzun adı 27.03.2009 tarihinde Dr. Oktay Duran Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.

2009-2010 Öğretim yılında okulumuz bünyesinde Teknik Lise ve bu lisemizde de Matbaa alanı açılmıştır. 2010-2011 Öğretim yılında okulumuz bünyesindeki Endüstri Meslek Lisesinde Grafik-Fotoğrafçılık alanı açılmıştır.

Okul binamız 10.000 metrekare alan üzerine 1.250 metrekare kapalı alan olarak depreme dayanıklı perde beton sistemiyle inşa edilmiştir. 750 metrekare otopark, 2500 metrekare tören alanı, 1500 metrekare kapalı halı saha , 590 metrekare tenis kortu 3410 metre kare yeşil alan bulunmaktadır.

Okulumuzda 18 derslik,10 Atelye,3 Bilgisayar Laboratuvarı, 2 BT Sınıfı, FKB Laboratuvarı, Konferans Salonu( 110 Kişilik ) ,Kütüphane, Kantin, 9 yönetim odası bulunmaktadır.

 • Öğretmen Sayısı : 60
 • Öğrenci Sayısı : 1100
 • Öğretim Şekli : ÖRGÜN EĞİTİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 DERS BAŞLAMA 16:40 DERS BİTİŞ
 • Derslik Sayısı : 24 Atölye-İşlik Sayısı : 18
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
VİZYON - Öğrenciler öğrenmeyi kendileri istesin ve öğretmenleri bu konuda teşvik etsinler. Dolayısıyla hem öğretenler , hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişmesine yardımcı olsunlar, bilgiyi paylaşmayı öğrensinler. - Okulun herkes daima daha mükemmeli elde etmek için çalışsın. - Çalışanlar kendilerinden önce kurumlarını mükemmelleştirmek için çalışsın - Tüm okul paydaşlarının memnuniyeti sağlasın.

MİSYON Biz, takım ruhu anlayışıyla çalışarak, öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılapları ışığı altında, vatanın ve milletini seven, insan haklarına, toplumsal değerlere önem verip uygulayan, mesleğini dürüstlük içerisinde en kaliteli şekilde icra eden, öğrendikleriyle yetinmeyerek sürekli daha mükemmelini araştırıp geliştiren, çağdaş, ileri görüşlü bir birey olarak topluma kazandırmak için varız.

ALANLAR
 • Matbaa Teknolojisi
 • Baskı Öncesi
 • Grafik-Fotoğrafçılık
 • Grafik
Adres

Beşyol Mahallesi İnönü Caddesi No32 Sefaköy / K.Çekmece / İstanbul

Fax

02124260973

web

http://oktayduranmml.meb.k12.tr

Bu okula 16 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Dr.Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız