Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında, 60 öğrenci ile Dumlupınar Mahallesindeki Mehmet Beyazıt Lisesi´nin ek binasındaki 2 derslikte "Kadıköy Adalet Meslek Lisesi" adı ile açılan okulumuz; ertesi yıl 120 öğrenci, 3 öğretmen ve 2 idareci ile aynı binanın ikinci katında, "Kadıköy Dumlupınar Ticaret Meslek Lisesi" adı ile faaliyetine devam etmiştir.

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında; Adalet Meslek Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi programlarının uygulandığı Okulumuzda Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Programı, Büro Yönetimi Alanında eğitime başlamıştır.

ALANLARIMIZ:
 1. Adalet Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Zabıt Kâtipliği Dalı
 2. Adalet Alanı (Y.Dil:İngilizce) / İnfaz ve Koruma Dalı
 3. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Hukuk Sekreterliği Dalı
 4. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ticaret Sekreterliği Dalı
 5. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında; Anadolu Meslek Programlarından Adalet ve Büro Yönetimi Alanlarıyla eğitim-öğretime devam edecektir.

Vizyon Eğitim ve öğretimi donanımlı, kendine, ailesine ve topluma yararlı bireyler olarak öğrencileri yetiştiren, ülke kalkınmasına katkı sağlayan, alanında yeniliklere ve gelişmeye açık, tercih edilen bir kurum olmak.

Misyon Türk Milli Eğitim Kanununun temel esasları çerçevesinde; Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, yurt ve dünya meseleleri üzerine düşünebilen, akılcı ve barışçı çözüm önerileri getirebilen, kendisiyle ve çevresiyle barışık, insan ilişkilerinde başarılı, iş ahlakını benimsemiş kendine güvenen ve kendini ifade edebilen, Adalet ve Büro Yönetimi alanlarında kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilen ara eleman yetiştirmek ve yüksek öğrenime öğrenci hazırlamaktır. Başarılar 2012 Yılı Yüksek Öğrenime Devam Eden Öğrenci
 • Oranı:%98,3
 • Öğretmen :22
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :326
 • Derslik :10
 • BT Sınıfı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Kantin :1
 • Saatler 08.00-15.55
 • Ulaşım Metro:Kadıköy İstasyonu(400m); Otobüs:Çarşı Durağı(400m), Kadıköy Terminalleri(600m); Deniz:Beşiktaş İskelesi(550m), Karaköy İskelesi(700m), Kadıköy İDO İskelesi(750m); Tren:Söğütlüçeşme İstasyonu(1km); Metrobüs: Söğütlüçeşme İstasyonu(1,4km),
Adres

Caferağa Mh. Moda Caddesi No35 Kadıköy/İSTANBUL

Telefon

02163384410

Fax

02164495444

web

http://mab.meb.k12.tr

Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız