Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi

İstanbul / Kadıköy

Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 77
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Kadıköy
OBP Puanı (*) 87.0814
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi İstanbul ili Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.0814". Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2018-2019 Eğitim - Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığının 14.06.2018 tarihli 11700756 sayılı yazısı ile okulumuz, Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Okulumuzun adı Mehmet Bayazıd Anadolu Lisesi olmuştur. 2018 - 2019 eğitim öğretim yılından itibaren yeni kayıt olan öğrencilerimiz Anadolu Lisesine alınmıştır. Okulumuzda ikinci yabancı dil Fransızcadır.

Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi, kurulduğu günden bu yana 35.000´e yakın mezun vermiştir. 2015 - 2016 eğitim öğretim yılından beri yeni binasında hizmet vermektedir.

Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe

Adres: Dumlupınar Mh. Hızırbey Cad. No211 Göztepe/KADIKÖY İSTANBUL

Tel: 02165650250

Fax: 02165653821

web: http://kadikoymbasml.meb.k12.tr

Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi ile ilgili 77 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[ogrenci]

Arkadaslar okula kadikoy diye guzel hayallerle nakil alacaksaniz hic yaklasmayin Okulda kendinizi umraniyede gibi hissediyosunuz

2021-10-20 18:04
 
0
 
0
[[Lazkiizii]]

Gençler okulunuza yeni nakil oldum okul hakkında bilgi verebilecek biri yazabilir miii :) mümkünse 11 yada 12 falan olsun şimdiden teşekürler 😌

2021-10-15 21:48
 
0
 
0
[Heyyy]

Okulun adı Fatih Terim Anadolu Lisesi olarak değişmiş galiba doğru mu

2021-09-05 00:00
 
0
 
0
[ĞĞĞĞĞĞĞ]

82 ortalamalı sıran kaç kanka

2021-08-28 17:44
 
0
 
0
[82 Ortalamalı çocuk]

Selamlar okulu beğeniyorum ve girmek için 4 kere felan nakil aldırmaya çalıştım Kadıköy de oturuyorum alırlar mı cevap yazarsanız sevinirim

2021-08-26 01:54
 
0
 
0
[Sinirliyim]

alttaki arkadasi gorunce dayanamadim suratina umarim islak tokat vurmus hissiyati verir bu ona 86 ile sen giremiyoesan zaten 75-80 arasi bi insan senden once giremez bu 1, 2. olarak okul 78 ile aliyorsa okul nasil 75 ortalama dolu olabilir.Ben sahsen lgsden sonra 1-2. Nakil bittikten sonra bu okulu kesfetmis olarak 1 yildan fazladir bekliyorum sabrim tasti gercekten ben bu kadar beklemiskwn bi tane simarik velet gelip de siz yazmayin burayi diyemez adamsan girersin kardesim okula,bana gergin diyebilirsiniz ama haksizliklara bu kadar zaman goz yumup ve 1 yil bekleyip ondan sonra buraya baska carsei kalmayip gelen insanlara dayanamiyorum zaten okulun yarisi okuldan sikayet ediyor yuru git nakil aldir madem kotu bu kadar insan bekliyor girmek icin, %20 dilimdeydim buarada sirf ortalamaya bakilmasi da ayri sacma zaten saygilar dostlar

2021-08-08 04:04
 
0
 
0
[yuuhkojie]

arkadaşlar beni 86.3789 ortalamayla bile almıyorlar. 78 ile alan okul ayrıca kayıt alanımda.. lütfen 80 altındaysanız yazmayın herkes hakettiği okullara gitsin. Hiçbir okul beni 86 ile almıyor bu okulun içi şu an full 75 - 80 dolu, yapmayın lütfen..

2021-08-02 15:28
 
0
 
0
[anon]

obp puanım 73, lgs puanım 334 biliyorum pek parlak bir öğrenci olduğum söylenemez ama yine de bu okula nakil olabilme gibi bi şansım var mı?

2021-07-28 22:36
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 311

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 684

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kadikoymbasml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Beyazıd Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız