Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz İstanbul Menkul Kıymetler Borsası(İMKB) tarafından Kıraç-Esenyurt mevkiinde yapılmış olup 2003 yılında eğitim ve öğretim hizmetine açılmıştır. Okulumuz 2003-2004 Eğitim - Öğretim yılında elektrik elektronik metal işleri, tesisat teknolojisi bölümleri ile hizmete açılmıştır. 2004-2005 eğitim öğretim yılında bilgisayar donanım, yapı ressamlığı bölümleri bünyemize dâhil edilmiştir.

Okul, mevcut piyasa koşulları ve çevre endüstri kolları bakımından teknik eğitimi konusundaki mevcut açığı dikkate almakta ve bu alandaki yatırımlara örnek teşkil etmektedir.Okulumuzda,

 1. Bilişim Teknolojileri Alanı,
 2. Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı,
 3. Tesisat Teknolojileri Alanı,
 4. Metal Teknolojileri Alanı,
 5. İnşaat Teknolojileri Alanı
olmak üzere 5(Beş) bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerin açılmasındaki amaç çevresel iş durumu ve endüstrinin ihtiyaçları doğrultusunda açılmıştır.Okulumuzda kültür derslerinin ve idari işlemlerin yürütülmesi için 1(bir) adet Ana bina, Elektrik-Elektronik Teknolojilerine ait 1(bir) bina, Tesisat Teknolojilerine ait 1(bir) bina Metal Teknolojileri ve Bilgisayar Teknolojileri alanına ait 1(bir) bina, Yapı Ressamlığına ait 1(bir) olmak üzere 5(beş) adet binadan oluşmaktadır.

Okulumuz 2014-2015 öğretim yılında yaklaşık olarak 1852 öğrenciye eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir.

VİZYON Bölgemizde mesleğinin gerektirdiği eğitimi almış ve ahlakını özümsemiş ara elemanla, sanayi kuruluşları arasında köprü oluşturan ve tercih edilen kurum olan, yüksek öğrenime daha fazla öğrenci gönderen, mesleki niteliğinin yanında sosyal ve kültürel yönden yeteneklerinin farkında olan ve kullanabilen sağlıklı ve başarılı bireylerin oluşmasına katkıda bulunan, AB standartlarına eşdeğer eğitim olanaklarına sahip, örnek bir okul olmaktır.

MİSYON Öğrencilerimizi ve çevremizi Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, disiplinli mesleki ve ahlaki yeterliliğe sahip, kendine güvenen ve her türlü gelişmeyi dinamik ve demokratik anlayışla özümsemiş toplumun fertleri olarak yetiştirmektir.
 • Öğretmen Sayısı : 94
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 1434
 • Öğretim Şekli :
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati :
 • Derslik Sayısı : 28
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuzun İlçe Merkezine Olan Mesafesi : 5,4 Km, İl Merkezine Olan Mesafesi : 36,5 Km´dir.
 • Ulaşım : KURUÇEŞME-AVCILAR hattında çalışan minibüsler okulumuzun önünden geçmektedir. KIRAÇ-BÜYÜKÇEKMECE hattında çalışan minübüsler okulumuzun yakınından geçmektedir.(Durak İsmi:Kuruçeşme) 429 KIRAÇ-YENİBOSNA okulumuza 10dk yürüme mesafesinden geçmektedir.(Durak ismi:SAN-BİR 2 ) 418 HADIMKÖY-YENİBOSNA okulumuza 10dk yürüme mesafesinden geçmektedir.(Durak ismi:SAN-BİR 2 ) HT18 HADIMKÖY-AVCILAR METROBÜS okulumuza 10dk yürüme mesafesinden geçmektedir.(Durak ismi:SAN-BİR 2 )
Adres

ATATÜRK MAH. 2234. SK. İMKB BLOK NO 9 ESENYURT / İSTANBUL

Telefon

02128869375

Fax

02128869376

web

http://kiraceml.meb.k12.tr

Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 172
 • Yorum

Ataşehir Anadolu Lisesi

İstanbul Ataşehir

Ataşehir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız