Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi

Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi
 • Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 51
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Fatih Sultan Mehmet Lisesi yeni adıyla Fatih Sultan Mehmet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi (İncirtepe lisesi) Büyükçekmece ilçesi Esenyurt beldesi İnönü mahallesi mevkiinde olup, okul yapımına 1993 yılında başlanmıştır. Bina Maliye Bakanlığı hazine arazisi ( 5000 metrekare) ve 800 metrekare alan 30 derslik üzerine kurulmuştur.

Okulumuz birçok alanda sportif yarışmalara katılmakta ve okulumuzda mevcut olan bilgisayar laboratuvarı ( internet ) ile kütüphane her gün açık olup öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı itibariyle okulumuzda 33 kadrolu öğretmen, 24 sözleşmeli öğretmen, 2 kadrolu hizmetli, 5 müdür yardımcısı, 1 asil müdür ve 1967 öğrenci ile ikili eğitim yapılmaktadır. 16.08.2010 tarihinde okulumuza atanan ALİ BARSBUĞA okul müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

ALANLARIMIZ:
 1. Hemşire Yardımcılığı Alanı
 2. Ebe Yardımcılığı Alanı
 3. Sağlık Bakım Teknisyenliği Alanı
Okulumuz 2013-2014 yılından itibaren dönüşüm süreci kapsamında FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ olmuştur. Acil Tıp Teknisyeniliği, Hemşirelik ve Tıbbi Sekreterlik Alanlarında eğitim-öğretimi sürmektedir. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında ise yapılan düzenleme ile adımız "FATİH SULTAN MEHMET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ" olarak; Sağlık Hizmetleri ve Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanları'nda eğitim-öğretime devam etmektedir. Sağlık Hizmetleri Alanı'nda Ebe Yardımcılığı, Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği Dalları; Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı'nda ise Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı Dalları bulunmaktadır.

Vizyon Türkiye'yi Çağdaş Uygarlık Düzeyine Çıkaracak Eğitim-Öğretim Etkinliklerinin Bir ifadesi Olarak Hizmet Yürütülen Çevrede Eğitim Bilim Ve Kültür Merkezi Olmak.

Misyon Okulumuz için Belirlenmiş Olan Eğitim-Öğretim Programını Çevre Etkenleri Dikkate Alarak Etkili ; Verimli Bir Şekilde Uygulamak. Öğrencilerin Yeteneklerine ve Gereksinimlerine Uygun Hizmeti Sunmak Onların Sosyal ; Kültürel ihtiyaçlarını Karşılayarak Yeteneklerini ; Becerilerini Geliştirmelerine Ortam Hazırlamak ve Okulda Eğitimin Öğretimin Kalitesini Arttırmak Temel işlevimizdir.
 • Öğretmen :44
 • Öğrenci :965
 • Derslik :38
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :4
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Saatler 09.00-18:40
Adres

Yunus Emre Mahallesi Mandıra Caddesi No55 Esenyurt/İstanbul

Telefon

0212 596 28 37

Fax

0212 596 27 77

web

http://fsmmtal.meb.k12.tr

Bu okula 51 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız