Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz, 2004-2005 Eğitim Öğretim yılında bünyesinde Genel Lise ve Meslek Lisesi bulunduran Çok Programlı Lise statüsünde eğitim öğretime açılmıştır.

Oklumuzun Meslek Lisesi gurubunda Bilişim Teknolojileri, Giyim Üretim Teknolojisi ve Çocuk Gelişimi Bölümleri olmak üzere üç bölüm bulunmaktaydı.

Okulumuz 2010 yılından itibaren kademeli olarak Kız Teknik ve Meslek Lisesi statüsüne geçmiştir. Bu sebeple okulumuzdaki genel lise bölümleri kademeli olarak kapanacak ve okulumuz Bilişim Teknolojileri, Giyim Üretim Teknolojisi, Çocuk Gelişimi Grafik ve Fotoğraf , Büro Yönetimi ve Sekreterlik olmak üzere beş bölümle eğitime öğretime devam edecektir. Ayrıca okulumuzun bünyesinde hafta sonları yüz yüze Açık Lise eğitimi de verilmektedir.

Esenler Turgut Reis Mahallesinde bulunan okulumuz geleceğin en önemli iş ve finans merkezi olmaya aday Tekstilkent'in (İkiz kuleler) hemen yanı başında bulunuyor. Böyle bir merkeze yakın olması sebebiyle ulaşım sıkıntısı bulunmayan okulumuza Eminönü, Mecidiyeköy ve Bakırköy gibi merkezi yerlerden 15 dakikada bir otobüs seferleri yapılmakta ayrıca dolmuşlarla da yakın yerlere ulaşım sağlanmaktadır.

Öğrenci potansiyelimizi çoğunlukla Anadolu'dan gelen orta gelir düzeyine mensup ailelerin çocukları oluşturuyor. Başarı düzeyimiz çok çok iyi olmamakla birlikte çok kötü de sayılmaz. Gelecek vaat eden öğrencilerimizin sayısı hiç de azımsanamayacak düzeydedir. İlk mezunlarımızın önemli bir kısmı üniversiteye yerleşmiştir. Öğrencimiz Mustafa Çetin 362 puan alarak Say 2 puan grubunda Türkiye'de ilk 2400 içine girmiştir.

İlave olarak öğrencilerimizde Anadolu insanının sıcaklığının ve samimiyetinin fazlasıyla bulunduğu fikri sadece bizim değil Etiler, Beşiktaş, Başakşehir gibi elit semtlerde de görev yapan öğretmenlerimiz tarafından sıkça dile getirilen bir husustur. Bu durum dolayısıyla okulumuzda ciddi sayılabilecek disiplin problemleri yaşanmamaktadır.

Ankara'da yapılan ve uluslar arası katılımların olduğu Ulaştırma Bakanlığınca düzenlenen E-Biko proje yarışmasında üçüncü olarak önemli bir başarıya imza atan, İl ve ilçe çapında yapılan birçok yarışmada derece alan okulumuz öğrencileri son olarak İstanbul Liseler arası Münazara Yarışmasında İstanbul birincisi olmuştur. Genç, dinamik, yaratıcı ve özgüvene sahip bir idareci ve öğretmen kadrosuna sahip olan okulumuz her geçen gün daha da gelişerek, büyüyerek ülkemize hizmet etmeye devam edecektir. Okulumuz 2014-2015 Eğitim öğretim yılında geçirdiği dönüşümle birlikte Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adını almıştır.

ALANLARIMIZ:

 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 3. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 4. El Sanatları Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / El Dokuma Dalı
 5. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kadın Giyim Modelistliği Dalı
 6. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kadın Terziliği Dalı
 7. Grafik ve Fotoğraf Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Grafik Dalı
 8. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Cilt Bakımı Dalı
 9. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Saç Bakımı Dalı
 10. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Erken Çocukluk Eğitimi Dalı
 11. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Özel Eğitim Dalı
Okul Tanıtım Broşürünü İncelemek için tıklayınız

Vizyon İyi, doğru ve faydalı olanı, yanlış ile karıştırmadan, birbirinden ayırıp her zaman ve her yerde doğru olanı yapmak, yaptırmak, alışkanlık haline getirip adetleştirmek ve adalete sevdalanmaktır. Kişinin hem kendisiyle, hem ailesiyle, hem ülkesiyle, hem tüm dünya ile, hem doğa ile, hem de yaratan ile uzlaşabilen, şartlar ne olursa olsun hayata küsmeden, isyanları oynamadan, şöyle veya böyle yapılabilecek iyi şeyler olduğunu düşünebilen, geçmişten ibret alıp geleceğe hazırlık yaparken hayalperestliğe düşmeden, asıl şimdiki şu anı en iyi değerlendirebilen gençler yetiştiren kurum olmak.

Misyon Olduğumuz gibi görünmek, aldatmamak ve aldatılmamak. Sürekli ilerleme heyecanı taşımak. Her an gözetlendiğimiz duygusunu hiç aklımızdan çıkarmadan, herkese, bizi bizden tanıyın, oyuna gelmeyin mesajını vermek. Evren hepimize yetecek kadar büyük, paniklemeyelim. Görevlerimiz vakitlerimizden daha çok. Tembellik ne kadar süslenirse süslensin biz almayacağız. Yeteri kadar işimiz var diyebilen, düşünen - okuyan - anlayan - sorgulayan - ulaştığı doğruları hemen uygulama duygusunu hep canlı tutan bir kurum olmaktır. okul

Başarılar 2009 İstanbul Liseler Arası Münazara Yarışması Birincilik Ödülü. E-Biko proje yarışmasında üçüncü

 • Öğretmen :89
 • Öğrenci :2100
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :7
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :5
 • Öğretim Şekli :İkili Öğretim Sadece Kız Öğrenciler
 • Saatler 07:10 - 19:00
 • Ulaşım Otobüs, minibüs, taksi.
ULAŞIM: Minibüs ile gelmeyi tercih ediyorsanız:
 • 1-Topkapı - Esenler Dere Tepe minibüslerinin Son durağında inerek (Mavi Başlık)
 • 2-Merter - Tekstilkent minibüslerinin Tekstilkent üstgeçidinde inerek (Örfi Çetinkaya İlkokulu yanı)
İETT ile gelmeyi tercih ediyorsanız.
 • Bakırköy istikametinden 98G
 • Eminönü istikametinden 33B veya 33
 • Mecidiyeköy İstikatinden 33M
Numaraları otobüsleri kullanabilirsiniz. İsmet Paşa İ.Ö.O. Durağında inebilirsiniz.
Adres

Turgut Reis Mah. Okul Cad. Lise Sok. No1 Esenler

Telefon

02124308533

Fax

02124308544

web

http://turgutreismtal.meb.k12.tr

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız