Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Vizyon Ayşe Ege Kız Teknik ve Meslek Lisesi, okul paydaşlarımızın güç birliği ile ilçemiz ve ilimiz, öncelikli tercih edilen, ülkemizin en iyi üniversitelerine, her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren, Türk Milli Eğitiminin temel Amaçları doğrultusunda, okul öncesi eğitim, tekstil, çocuk gelişimi, büro yönetimi ve sekreterlik, bilişim teknolojisi, grafik ve fotoğrafçılık, yiyecek ve içecek ve turizm sektörüne dünya standartlarına uygun ara eleman yetiştiren, sportif, sosyal, kültür ve sanatsal etkinliklerle adından söz ettiren, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu olmaktır.

Misyon Türk Milli Eğitimi'nin temel amaçları doğrultusunda, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, çağın gerekleri İle donanmış, özgür düşünen bireyleri yetiştiren uygun eğitim ortamları sağlamak, kendisiyle ve toplumla Barışık, kültürel, milli ve evrensel değerleri benimsemiş bireyler yetiştirmek, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Fotoğraf ve Grafikerlik, Bilişim Teknolojisi, Yiyecek-İçecek Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojisi ve Çocuk Gelişim ve Eğitimi alanlarında, nitelikli ara elemanı yetiştirmek ve mesleki Eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarına öğrenci vermektir.

ALANLARIMIZ:
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 3. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 4. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kadın Giyim Modelistliği Dalı
 5. Grafik ve Fotoğraf Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Grafik Dalı
 6. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Operasyon Dalı
 7. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ön Büro Dalı
 8. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Mutfak Dalı
 9. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Erken Çocukluk Eğitimi Dalı
 10. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Özel Eğitim Dalı
Okulumuz ilk defa 1931-1932 yılında Şehzadebaşı'nda eğitim ve öğretime başlamıştır. 09.12.1934 yılında Kız Sanat Okulu,23.07.1935 tarihinde Akşam Kız Sanat Okulu, 1955-1956 yılında Kız Sanat Enstitüsü, 1963-1964 eğitimöğretim yılında 3 yıllık lise dengi meslek okulu haline gelmiştir.

1943 yılından beri Akşam Kız Sanat Okulu,Kız Sanat Enstitüsü, Kız Meslek Lisesi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi adları altında öğretimini sürdürmüş olup şu anda Beyoğlu Ayşe Ege Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğrenimini sürdürmektedir.

Okulumuz Örgün Eğitim, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Uygulamalı Anaokulu üzere Tam Gün Tam Yıl Eğitim Uygulaması kapsamında hizmet vermektedir.Örgün Eğitimde Grafik, Bilişim Teknolojisi, Büro Yönetimi Sekreterlik, Yiyecek İçecek, Konaklama ve Seyahat, Giyim Üretim Teknolojisi, Çocuk Gelişimi olmak üzere 7 bölüm yer almaktadır.

Okulumuz iki ana binadan oluşmaktadır. Her iki binamızda toplam 14 derslik, 9 atelye, 1 Bilgisayar Laboratuvarı, 1 Bilgi Teknolojisi Sınıfı, 1 Kimya Laboratuvarı bulunmaktadır. Ayrıca 1 tane Çok Amaçlı Salon, 1 Kütüphane ve Ayşe Ege Köşesi mevcuttur.

Her zaman sağlıklı bir ortamda Eğitim - Öğretimi düşünen, sorunlarına okulun kendi kaynaklarını en etkili şekilde kullanarak takım çalışmasıyla çözüm üreten, Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda eğitim bilimlerindeki çağdaş yenilik ve gelişmeleri takip ederek, araştırmalar yapan her durumda çevreyi, ortamı ve kendi özelliklerini dikkate alarak yaşayan, kendisini ve çevresini değiştirebilen, geliştiren çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, mutlu, seçkin birer ortağı olan insan ve insanları yetiştirmeyi sağlamak için tüm paydaşlarıyla bunu eğitim felsefesi haline getiren "BEN" değil "BİZ" diyen öğrencileri yetiştirmek çabasıyla bu misyonu gerçekleştirmek üzere, büyük bir kararlılıkla "DEĞİŞİM" i ve "GELİŞME" yi sağlayan OKULUMUZ Beyoğlu'nda seçkin bir eğitim kurumu olmayı hedeflemektedir.
 • Öğretmen :55
 • Öğrenci :975
 • Derslik :17
 • BT Sınıfı :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :6
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :İkili Öğretim
 • Saatler Sabahçı Gurup: 07:30 - 13:20 Öğleci Gurup: 13:30 - 19:20
Adres

Bedrettin Mah. Tarihi Sok. No3 Kasımpaşa/Beyoğlu/İstanbul

Telefon

0 212 253 32 73

Fax

0 212 2381889

web

http://ayseege.meb.k12.tr

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız