Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Beyoğlu
Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Vizyon Ayşe Ege Kız Teknik ve Meslek Lisesi, okul paydaşlarımızın güç birliği ile ilçemiz ve ilimiz, öncelikli tercih edilen, ülkemizin en iyi üniversitelerine, her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren, Türk Milli Eğitiminin temel Amaçları doğrultusunda, okul öncesi eğitim, tekstil, çocuk gelişimi, büro yönetimi ve sekreterlik, bilişim teknolojisi, grafik ve fotoğrafçılık, yiyecek ve içecek ve turizm sektörüne dünya standartlarına uygun ara eleman yetiştiren, sportif, sosyal, kültür ve sanatsal etkinliklerle adından söz ettiren, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu olmaktır.

Misyon Türk Milli Eğitimi'nin temel amaçları doğrultusunda, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, çağın gerekleri İle donanmış, özgür düşünen bireyleri yetiştiren uygun eğitim ortamları sağlamak, kendisiyle ve toplumla Barışık, kültürel, milli ve evrensel değerleri benimsemiş bireyler yetiştirmek, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Fotoğraf ve Grafikerlik, Bilişim Teknolojisi, Yiyecek-İçecek Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojisi ve Çocuk Gelişim ve Eğitimi alanlarında, nitelikli ara elemanı yetiştirmek ve mesleki Eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarına öğrenci vermektir.

ALANLARIMIZ:
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 3. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 4. Giyim Üretim Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kadın Giyim Modelistliği Dalı
 5. Grafik ve Fotoğraf Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Grafik Dalı
 6. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Operasyon Dalı
 7. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ön Büro Dalı
 8. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Mutfak Dalı
 9. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Erken Çocukluk Eğitimi Dalı
 10. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Özel Eğitim Dalı
Okulumuz ilk defa 1931-1932 yılında Şehzadebaşı'nda eğitim ve öğretime başlamıştır. 09.12.1934 yılında Kız Sanat Okulu,23.07.1935 tarihinde Akşam Kız Sanat Okulu, 1955-1956 yılında Kız Sanat Enstitüsü, 1963-1964 eğitimöğretim yılında 3 yıllık lise dengi meslek okulu haline gelmiştir.

1943 yılından beri Akşam Kız Sanat Okulu,Kız Sanat Enstitüsü, Kız Meslek Lisesi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi adları altında öğretimini sürdürmüş olup şu anda Beyoğlu Ayşe Ege Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğrenimini sürdürmektedir.

Okulumuz Örgün Eğitim, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Uygulamalı Anaokulu üzere Tam Gün Tam Yıl Eğitim Uygulaması kapsamında hizmet vermektedir.Örgün Eğitimde Grafik, Bilişim Teknolojisi, Büro Yönetimi Sekreterlik, Yiyecek İçecek, Konaklama ve Seyahat, Giyim Üretim Teknolojisi, Çocuk Gelişimi olmak üzere 7 bölüm yer almaktadır.

Okulumuz iki ana binadan oluşmaktadır. Her iki binamızda toplam 14 derslik, 9 atelye, 1 Bilgisayar Laboratuvarı, 1 Bilgi Teknolojisi Sınıfı, 1 Kimya Laboratuvarı bulunmaktadır. Ayrıca 1 tane Çok Amaçlı Salon, 1 Kütüphane ve Ayşe Ege Köşesi mevcuttur.

Her zaman sağlıklı bir ortamda Eğitim - Öğretimi düşünen, sorunlarına okulun kendi kaynaklarını en etkili şekilde kullanarak takım çalışmasıyla çözüm üreten, Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda eğitim bilimlerindeki çağdaş yenilik ve gelişmeleri takip ederek, araştırmalar yapan her durumda çevreyi, ortamı ve kendi özelliklerini dikkate alarak yaşayan, kendisini ve çevresini değiştirebilen, geliştiren çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, mutlu, seçkin birer ortağı olan insan ve insanları yetiştirmeyi sağlamak için tüm paydaşlarıyla bunu eğitim felsefesi haline getiren "BEN" değil "BİZ" diyen öğrencileri yetiştirmek çabasıyla bu misyonu gerçekleştirmek üzere, büyük bir kararlılıkla "DEĞİŞİM" i ve "GELİŞME" yi sağlayan OKULUMUZ Beyoğlu'nda seçkin bir eğitim kurumu olmayı hedeflemektedir.
 • Öğretmen :55
 • Öğrenci :975
 • Derslik :17
 • BT Sınıfı :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :6
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :İkili Öğretim
 • Saatler Sabahçı Gurup: 07:30 - 13:20 Öğleci Gurup: 13:30 - 19:20
 • Tel 0 212 253 32 73
 • Fax 0 212 2381889
Bedrettin Mah. Tarihi Sok. No3 Kasımpaşa/Beyoğlu/İstanbul
  http://ayseege.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Tanıtım Kartı

İl İstanbul
İlçe Beyoğlu
Tel 0 212 253 32 73
Fax 0 212 2381889
Web http://ayseege.meb.k12.tr
Adres:

Bedrettin Mah. Tarihi Sok. No3 Kasımpaşa/Beyoğlu/İstanbul

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum