Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Beylikdüzü
Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 48
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 316.2993
Güncel Yüzdelik Dilimi 30.75
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı
Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 316.2993 30.75
2019 317.6733 37.83
2018 - -
2017 332.7000 -
2016 298.2415 49.97
2003-2004 eğitim-öğretim yılında Elektronik ve Kimya Bölümlülerinden 238 öğrenciyle eğitim-öğretime başlayan okulumuz, 2004-2005 eğitim-öğretim yılında bilgisayar (donanım) bölümü de eklenerek, eğitim-öğretim hayatına devam etmiştir. 2005-2006 yılı itibariyle Teknik Lise Elektronik Bölümü ve 2006-2007 yılında ise Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı açılmıştır. 2008-2009 eğitim öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Alanı açılmıştır. Okulun kurucu ilk müdürü Süleyman AYDIN'dır. Sırasıyla İbrahim ŞEKER, Serpil ÇAPUNAMAN, Ali GÜNBEK, Cahit MÜFTÜOĞLU, Oktay AVCI müdürlük görevlerini başarıyla sürdürmüşlerdir. Şu an okul müdürlüğü görevini Mehmet Ali ŞAHİN yürütmektedir.

Okul 1 ana bina ve 2 ek binadan oluşmaktadır. Ek binalarda mesleki eğitim verilmektedir. Ana binada derslikler ve laboratuvarları yer almaktadır. Toplamda 30 adet derslik bulunmaktadır.

Kurum bünyesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 6 yönetici, 76 öğretmen, 1106 öğrenci bulunmaktadır.

Anadolu Meslek Lisesi Programı bünyesinde Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Kimya Teknolojisi Alanları; Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Alanları bulunmaktadır. Açıköğretim Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Kimya Teknolojisi Alanlarında akşamları eğitim vermektedir. Okul genelinde 8 adet Bilişim Teknoloji Laboratuvarı 5 adet Elektrik-elektronik Laboratuvarı, 5 adet Kimya Laboratuarı, 1 adet Fizik Laboratuvarı, 1 adet Biyoloji Laboratuvarı, Kütüphane , Çok Amaçlı Salon, Müzik odası, Oyun Sahası yer almaktadır.

VİZYON Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda ; Öğrencileri ilgi, istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlamak, Öğrenciye, Atatürk ilkelerine ve inkılaplarına.T.C. Anayasası'na ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak haklarını kullanabilme, görevlerini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini kazandırmak. Öğrencinin milli kültür değerlerini tanımasını, takdir etmesini, çevrede benimsemesini ve kazanmasını sağlamak, Öğrenciyi toplum içersindeki rollerini yapan, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek.

MİSYON Kendini gerçekleştirme bilincine ve olumlu benlik algısına sahip, Kendine güvenen, Yaratıcı düşünebilen, Gelişime ve değişime açık, İleriye yönelik olumlu hedefleri olan, Kendini çağın gereklerine ve şartlarına adapte edebilen, Başkalarının yaşam haklarına saygılı, Ülkesini ve milletini seven mutlu bireyler yetiştirebilmek

 • Öğretmen Sayısı : 63
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 3
 • Öğrenci Sayısı : 1106
 • Derslik Sayısı : 32
 • Atölye-İşlik Sayısı : 20
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1

Adres: Adnan Kahveci Mah. Sayaca Cad. No 8 Beylikdüzü/İSTANBUL

Tel: 02128551181

Fax: 02128551180

web: http://gurpinarimkbeml.meb.k12.tr

Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 48 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 24
Teknopark İstanbul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Teknopark İstanbul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 53
Borusan Asım Kocabıyık Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Borusan Asım Kocabıyık Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33
Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27
Güzelyurt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Güzelyurt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 57
Bağcılar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Bağcılar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Üsküdar Zeynep Kamil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Üsküdar Zeynep Kamil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız