Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
02128551181
02128551180
Adres Adnan Kahveci Mah. Sayaca Cad. No 8 Beylikdüzü/İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Beylikdüzü
Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://gurpinarimkbeml.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 30
Taban Puanı ---
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

  Alanlarimiz

 • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı
SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 332.7000 -
2016 Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
298.2415 49.9700

2003-2004 eğitim-öğretim yılında Elektronik ve Kimya Bölümlülerinden 238 öğrenciyle eğitim-öğretime başlayan okulumuz, 2004-2005 eğitim-öğretim yılında bilgisayar (donanım) bölümü de eklenerek, eğitim-öğretim hayatına devam etmiştir. 2005-2006 yılı itibariyle Teknik Lise Elektronik Bölümü ve 2006-2007 yılında ise Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı açılmıştır. 2008-2009 eğitim öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Alanı açılmıştır. Okulun kurucu ilk müdürü Süleyman AYDIN'dır. Sırasıyla İbrahim ŞEKER, Serpil ÇAPUNAMAN, Ali GÜNBEK, Cahit MÜFTÜOĞLU, Oktay AVCI müdürlük görevlerini başarıyla sürdürmüşlerdir. Şu an okul müdürlüğü görevini Mehmet Ali ŞAHİN yürütmektedir.

Okul 1 ana bina ve 2 ek binadan oluşmaktadır. Ek binalarda mesleki eğitim verilmektedir. Ana binada derslikler ve laboratuvarları yer almaktadır. Toplamda 30 adet derslik bulunmaktadır.

Kurum bünyesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 6 yönetici, 76 öğretmen, 1106 öğrenci bulunmaktadır.

Anadolu Meslek Lisesi Programı bünyesinde Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Kimya Teknolojisi Alanları; Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Alanları bulunmaktadır. Açıköğretim Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Kimya Teknolojisi Alanlarında akşamları eğitim vermektedir. Okul genelinde 8 adet Bilişim Teknoloji Laboratuvarı 5 adet Elektrik-elektronik Laboratuvarı, 5 adet Kimya Laboratuarı, 1 adet Fizik Laboratuvarı, 1 adet Biyoloji Laboratuvarı, Kütüphane , Çok Amaçlı Salon, Müzik odası, Oyun Sahası yer almaktadır.

VİZYON Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda ; Öğrencileri ilgi, istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlamak, Öğrenciye, Atatürk ilkelerine ve inkılaplarına.T.C. Anayasası'na ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak haklarını kullanabilme, görevlerini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini kazandırmak. Öğrencinin milli kültür değerlerini tanımasını, takdir etmesini, çevrede benimsemesini ve kazanmasını sağlamak, Öğrenciyi toplum içersindeki rollerini yapan, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek.

MİSYON Kendini gerçekleştirme bilincine ve olumlu benlik algısına sahip, Kendine güvenen, Yaratıcı düşünebilen, Gelişime ve değişime açık, İleriye yönelik olumlu hedefleri olan, Kendini çağın gereklerine ve şartlarına adapte edebilen, Başkalarının yaşam haklarına saygılı, Ülkesini ve milletini seven mutlu bireyler yetiştirebilmek

 • Öğretmen Sayısı : 63
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 3
 • Öğrenci Sayısı : 1106
 • Derslik Sayısı : 32
 • Atölye-İşlik Sayısı : 20
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1

Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02128551181
Okulun Faxı: 02128551180
Okulun Adresi: Adnan Kahveci Mah. Sayaca Cad. No 8 Beylikdüzü/İSTANBUL

Bu okula 40 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

İstanbul Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Fikriye - Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel - -
Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel - -
Haydar Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 301.3277 20.45
Gaziosmanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel - -
Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 244.6049 -

Önemli: Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+