Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1997 yılında Ortaokul kısmının başka bir binaya taşınmasıyla binanın tamamı Anadoluhisarı Ticaret Meslek Lisesi olarak hizmete devam etmektedir. Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Bölümünün açılmasıyla Anadoluhisarı Anadolu Ticaret Ve Ticaret Meslek Lisesi adını almıştır.

Okulumuzda 22 derslik, 5 adet bilgisayar laboratuarı ve 2 adet konferans salonu bulunmaktadır. Okulumuzda Bilişim Teknolojileri alanının Web Programcılığı dalında, Muhasebe_Finansman alanının Bilgisayarlı Muhasebe dalında, Ulaştırma Hizmetleri alanının Lojistik dalında, Büro Yönetimi Ve Sekreterlik alanının Yönetici Sekreterliği dalında olmak üzere 4 alanda eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Okulumuzda hafta sonları açık lise ile ilgili dersler ilgili branş öğretmenleri tarafından verilmekte, öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış geniş bir kantin bulunmakta ve kantinde teneffüs süresince güncel müzik yayını yapılmaktadır.

Okulumuz eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında mesleki kültürün topluma yerleşmesinde, bu kültürün sonraya aktarılmasında da yoğun çaba göstermektedir. Kurumumuzun temel ilke ve değerleri,Anayasamız, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve Çocuk Hakları Sözleşmesi temel alınarak oluşturulmuştur. Okulumuzun adı \" ŞEHİT MURAT AKDEMİR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ \" oldu

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 %70/%7
 • 2014-2015 %80/%8
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %7
 • 2014-2015 %8
Okulumuz 7 adet laboratuvarı ile 4 alanda öğrenimine devam eden öğrencilerimize hizmet vermektedir. Fatih projesi kapsamında 22 sınıfa etkileşimli tahta takılmıştır.

Alanlarımız:

 • Bilişim Teknolojileri ALanı
 • Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanı
 • Ulaştırma Hizmetleri Alanı
 • Muhasebe ve Finansman Alanı
Adres

Göksu Mahallesi Dr. Ömer Besim Paşa Caddesi Islahat Sokak No:1 BEYKOZ

Fax

0216 332 35 39

web

http://sehitmuratakdemir.meb.k12.tr/

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız