Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bağcılar Belediyesi ile bağışçı firma Gülermak-Doğuş Adi Ortaklığı arasında imzalanan protokolle önce ilkokul binası olarak yapımına başlanan yapımı tamamlandıktan sonra da ilçedeki mevcut kız meslek liselerinin ihtiyacı karşılayamaması üzerine kız meslek lisesi olarak açılan okul 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır. Okul binası, ilkokul olarak düşünülüp yapıldığından okulun fiziki şartları ve ortamları da ilkokul öğrencilerinin fiziki yapılarına ve müfredatlarına uygun olarak şekillenmiş bu durum hem mevcut öğrencilerin okulun fiziki şartlarını kullanmada hem de meslekî ve teknik liselerinin müfredatına uygun atölyelerin yapımında zorluklar oluşturmaktadır. Mesela lavabolar bir lise öğrencisine göre alçak kalmaktadır. Yine sınıflar 49 metrekare olduğundan büyük atölyeler yapılamamaktadır.

Okul 20 derslik olarak yapılmış; dersliklerin yanı sıra okulda Fen Bilimleri Laboratuvarı, Bilgisayar Laboratuvarı, kütüphane ve henüz tefrişi tamamlanmamış bir konferans salonu da bulunmaktadır. Okulun meslekî ve teknik lisesine çevrilmesiyle birlikte bazı derslikler atölyeye dönüştürülmüştür.

Okulda Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Grafik ve Fotoğrafçılık, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri olmak üzere üç bölüm açılmış; bölümler açılırken hem çevrenin ihtiyacı hem de okulun fiziki şartları göz önünde bulundurulmuştur. Şu an itibarıyla bölümlere ait 1 Çocuk Gelişimi Atölyesi, 1 Animasyon Atölyesi, biri çizim diğeri bilgisayar olmak üzere 2 adet Grafik Atölyesi, 2 Hasta ve yaşlı Hizmetleri Atölyesi bulunmaktadır.

Vizyon İnsanî değerleri kendisine prensip etmiş, her türlü meslekî bilgi ve donanıma sahip bireylerden müteşekkil bir kurum olarak ürettiği ve geliştirdiği projelerle bir marka haline gelerek meslekî eğitim almak isteyenlerin ve özellikle hizmet sektörünün tercih ettiği bir kurum olmak.

Misyon Milli ve manevi değerler temelinde kendini bilen, gerçekleştiren, toplumsal sorunlara duyarlı, Türkçeyi iyi kullanabilen, meslekî alanda yeterli donanıma ve uygulama becerisine sahip, istihdam açısından sektörün ihtiyacına cevap verebilecek nitelikli ve kalifiyeli elaman yetiştirmek; aynı zamanda yükseköğrenimi amaç edinmiş bireyler yetiştiren bir kurum olmak.
 • Öğretmen :46
 • Öğrenci :938
 • Derslik :20
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :6
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Saatler Pazartesi: Giriş (Tüm Sınıflar)07.45, Çıkış(9.Sınıflar)13.10, (10-11.Sınıflar)15.40 Salı: Giriş (Tüm Sınıflar)07.45, Çıkış(Tüm Sınıflar)15.40 Çarşamba: Giriş (Tüm Sınıflar)07.45, Çıkış(Tüm Sınıflar)15.40
 • Yerleşim Yeri Yerleşim Yeri Bilgisi : Fatih M. Maslak C. İlke S. N. 8 Bağcılar/İSTANBUL
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklıkİl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Bağcılar merkeze yürüyerek 30-40 dakika; araçla 10-15 dakika uzaklıktadır.
Adres

Fatih M. Maslak C. İlke S. N. 8 Bağcılar/İSTANBUL

Telefon

02124457472

Fax

02124457472

web

http://bagcilarfatihmtal.meb.k12.tr

Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız